Rastislav Búgel Práca

V kraji klesla nezamestnanosť o dve percentá: Prácu ponúkajú hlavne menší a strední investori

Nitriansky samosprávny kraj znížil do konca mája nezamestnanosť o viac ako dva percentuálne body. Podľa informácie ústredia práce je na čele rebríčka všetkých krajov Slovenska z pohľadu medziročného znižovania nezamestnanosti.

Ilustračný obrázok k článku V kraji klesla nezamestnanosť o dve percentá: Prácu ponúkajú hlavne menší a strední investori
Zdroj: TASR

„Trend zvyšovania zamestnanosti je v NSK dlhodobý. Podľa oficiálnych štatistík bol Nitriansky kraj v roku 2002 spolu s Košickým z hľadiska znižovania nezamestnanosti najhorší. K súčasnému stavu, keď kraj najvýraznejšie v SR nezamestnanosť znížil, sme dospeli realizáciou zásadných krokov. Tento pozitívny stav kraj dosiahol aj napriek tomu, že sem neprišiel žiaden veľký investor z automobilového priemyslu,“ povedal predseda NSK Milan Belica.

Diaľnica zvýšila mobilitu

Zamestnanosť v kraji postupne zvyšovali firmy zo širokého portfólia menších a stredných investorov, ktorí sú rozmiestnení najmä na severe kraja. Postupne však investori vyhľadávajú priestor aj v regiónoch s dosiaľ najväčšou mierou nezamestnanosti, čo je predovšetkým Levický okres a okolie Štúrova. Podľa slov predsedu NSK podporila pozitívny výsledok, ktorý kraj vo zvyšovaní zamestnanosti dosiahol, aj výstavba R1 z hľadiska zvýšenia mobility ľudí. Z jej výstavby profituje najmä Zlatomoravský okres. Podľa očakávaní bude novopostavená rýchlostná cesta aj v budúcnosti pozitívne ovplyvňovať zamestnanosť v Nitrianskom kra­ji.

Pripravený na príchod investora

NSK bude podľa slov Belicu aj naďalej pozorne sledovať ukazovateľ medziročného znižovania nezamestnanosti. „V priemyselných parkoch kraja je ešte dostatok voľného miesta, privítame všetkých investorov,“ skonštatoval Belica. Okrem malých a stredných investorov je Nitriansky kraj podľa slov jeho predsedu zo všetkých krajov a krajských miest na Slovensku na príchod veľkého investora najlepšie pripravený.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie