Marián Strnádek Futbal

V jesennej derniére prehra s Nitrou

Hráči ViOnu nenadviazali na výkon z utorkového pohárového zápasu a s Nitrou prehrali na domácom ihrisku 1:2

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 1:2 (0:1)

Góly: 71. Kuračka – 14. Mikuš, 68. Hodúr

ŽK: 29. Náther, 59. Pavlovič – 42. Valenta , 54.Leško

Diváci: 1226

Rozhodcovia: Šipoš – Košecký, Slobodník

Zostava FC Nitra:

Chudý – Tóth, Kolár, Mikuš (76. Rák), Hodúr (K), Šimončič, Valenta (79. Glenda), Leško, Král (88. Harbulák), Ko­tora

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce:

• Kuciak –
  • Pavlenda – Janečka – Majerník (46. Tomko) – Chren –
  • Pavlovič –
  • Ondrejka (46. Tomášek) – Babic (64. Orávik) – Náther – Kuračka (K) –
  • Candrák –

Aktívnejšie začali hostia, v 5. minúte pekne napriahol Mikuš, bránu netrafil. Hneď z protiútoku zahrozili aj hráči Zlatých Moraviec, ale Babicov center neusmernil do brány Kuračka. V 10. minúte to ViOnisti skúšali streľbou spoza šestnástky, no pokusy Babica a Pavloviča obrana Nitry zblokovala. Skóre zápasu sa menilo v 14. minúte, keď v protiútoku po Hodúrovej prihrávke skóroval Mikuš. O minútu na to sa do šance dostával Kuračka, ale namiesto kľučky mal zvoliť strelu. V 21. minúte po pravej strane prenikol Pavlenda, odrazená lopta sa dostala k Pavlovičovi, ktorý vystrelil. Jeho tečovaný pokus sa dostal k Nátherovi, ten sa aj pokúsil skórovať, ale vychytal ho Chudý. Kapitán domácich bol vo veľkej šanci v 27. minúte, keď ho z piatich metrov s obrovskou dávkou šťastia vychytal Chudý. Dve minúty pred polčasom sa do šance dostal opäť Kuračka, no vnútri šestnástky nedokázal dobre skrotiť loptu.

Hneď v prvej minúte druhého polčasu bol v šanci Babic, no jeho hlavička smerovala nad Chudého bránu. Domáci cez polčas prestriedali a začali hrať na ofenzívne riziko iba s tromi obrancami. V 49. minúte bol v čistej šanci Nitran Kolár, ale ubránil ho Pavlenda. O minútu na to po rohu zahrozil Štetina, Kuciak ho pekne vychytal. Nitra mala ďalšiu obrovskú šancu, Šimončič zblízka trafil iba žrď. Tréner domácich Juraj Jarábek sa polčasovým stiahnutím stopéra Majerníka vystavil veľkému riziku, Nitrania hrozili z početných protiútokov. V jednom takom bol v 63. minúte Mikuš, jeho strela len o centimetre minula pravú Kuciakovu žrď. ViOn sa k prvému akému-takému ohrozeniu brány Nitry dostal až v 68. minúte, ale Nátherova strela išla mimo. Vzápätí z jedného z početných protiútokov pohodlne zvýšil skóre na 0:2 kapitán hostí Ivan Hodúr. Zlaté Moravce však hneď o tri minúty strelili kontaktný gól. Skvelú prácu na ľavej strane odviedol Tomko, dostal sa až do šestnástky, dal Candrákovi a od toho sa lopta odrazila až ku Kuračkovi, ktorý strelou po zemi dal na 1:2. Tlak domácich narušila veľmi nebezpečná hlavička Kolára, bránu na šťastie domácich netrafil. V posledných desiatich minútach sa ViOn nadýchol k veľkému tlaku. V 84. minúte Orávikovu loptu nikto nezasunul do brány, hneď na to strieľal Kuračka a jeho tečovaná strela preletela tesne nad brvnom nitrianskej brány. V 86. minúte mala šancu rozhodnúť zápas Nitra, Ráka vychytal Kuciak. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a mužstvo Nitry tak po dlhom čase strelilo gól a odnieslo si body z ihrísk súperov. Zlaté Moravce teda pri rozlúčke s domácimi fanúšikmi podľahli rivalovi z Nitry 1:2.

Fotogaléria zo zápasu od Patrika Levického.

Vyjadrenia trénerov:

Ivan Vrabec, tréner FC Nitra:

„Chcel by som sa poďakovať vedeniu klubu, že mi dovolilo viesť zápas. Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie, vytvorili sme si šance. Jednoznačne sme tento zápas vyhrali aj vďaka tomu, že sme si dokázali vytvoriť veľké množstvo gólových príležitostí. Chcem hráčom poďakovať za to, že sme splnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce:

„Sme smutní, pretože sme chceli úspešnú jeseň zakončiť úspešným výsledkom. Nitra podala kvalitný výkon, oproti utorku nastúpilo 5 nových hráčov, ktorí hrali dravo a so srdcom. Naši hráči nehrali tak, ako obyčajne. Nitra mala lepšie individuality. Druhý polčas sme prešli na troch obrancov. Nitra hrala na protiútoky. Chýbal nám Pavelka, ktorý sa dostával do formy. Chudý chytal dobre. Trápime sa v zakončení, stále na tom pracujeme, ale dnes nám to nevyšlo.“