Futbal

Uspeli proti veľkému favoritovi: Zlaté Moravce zdolali Slovan Bratislava

Futbalisti Zlatých Moraviec odohrali počas víkendu ďalšie kolo v rámci najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Fortuna ligy. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Uspeli proti veľkému favoritovi: Zlaté Moravce zdolali Slovan Bratislava

Stretnutie proti veľkému favoritovi začali domáci bez rešpektu. Už v 3. minúte brankár Greif zaváhal s rozohrávkou, ale Urgela koncovku nezvládol. Do vedenia išli domáci v 9. minúte. Karlík rozohral štandardnú situáciu, Urgela sklepol Ewertonovi a ten z 13 m prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Vyrovnanie priniesla 27. minúta, keď Chouchoumisov center z ľavej strany našiel na hranici malého vápna nekrytého Hološka a ten presnou hlavičkou prekonal Kováča. V 37. minúte sa v nádejnej pozícii ocitol Bariš, z ôsmich metrov však netrafil bránu. V 45. minúte rozohral Karlík rohový kop, lopta presne sadla na hlavu Ewertona a ten parádne od brvna naklonil misky váh opäť na stranu ViOnu.

Po zmene strán to boli „belasí“, ktorí sa tlačili pred pokutové územie domácich. V 52. minúte vyskúšal šťastie Oršula, ale jeho strelu Kováč na dvakrát kryl. V 58. minúte mohlo byť vyrovnané. Na Čikošov center si nabehol Hološko, z troch krokov však prestrelil prázdnu bránu. Po hodine hry predviedli domáci parádnu akciu po osi Gešnábel – Mateus s gólovou kocovkou Karlíka. „Belasí“ sa vrátili do zápasu okamžite, keď striedajúci Čavrič aj s pomocou Nikoličovho teču znížil na 2:3. V 72. minúte sa po druhej žltej karte z hracej plochy porúčal Holman. V 79. minúte sa dostal k strele Čavrič, ale jeho prudkú strelu z uhla Kováč vyrazil. V 87. minúte sa Urgela preštrikoval obranou Slovana, ponúkol ‚gólovku‘ Barišovi, ten však z malého vápna prestrelil. V nadstavenom čase spálil tutovku Hološko. V 90. minúte videl červenú kartu aj druhý hráč Slovana Kubík. V nervóznom a hektickom závere si už hráči ViOnu zaslúžené tesné víťazstvo ustrážili.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble – Slovan Bratislava 3:2 (2:1)

Góly: 9. a 45. Ewerton, 61. Karlík – 27. Hološko, 62. Čavrič. Rozhodovali: Horváth – Vorel, Štrbo, ŽK: Mateus, Bariš, Urgela – Čikoš, Holman, Droppa, ČK: 72. Holman po dvoch ŽK, 90. Kubík za nešportové správanie (obaja Slovan), 1816 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Záhumenský, Nikolič, Karlík, Chren – Szymonowicz – Ewerton (90.+2 Horník), Bariš, Mateus (75. Cleber), Gešnábel (85. Sládek) – Urgela

Slovan Bratislava: Greif – Čikoš (84. Kubík), Sekulič, Rundič, Chouchoumis – Savičevič (56. Čavrič), Droppa, Holman, Oršula – Vittek (13. Hološko) – Mareš

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner ViOnu: „Videli sme veľmi dobré stretnutie. Doma sme veľmi silní, čo sme aj dnes potvrdili. Pomohla nám štandardka pred druhým gólom. Diváci si prišli na svoje. Ďakujem hráčom aj fanúšikom za podporu. Ideme s chuťou do ďalších zápasov.“

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: „Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Myslím, že stretnutie sme prehrali už v prvom polčase. Od začiatku sme nechytili ten správny rytmus a ešte aj Vittek sa zranil hneď v úvode. Prehrávali sme väčšinu osobných súbojov. Mrzí ma, že sme dostali druhý gól do šatne. Po zmene strán sme ukázali, že chceme viac drieť, mali sme dvoch vylúčených hráčov. Napriek prehre však ideme ďalej.“