Peter Klimant Futbal

V utorok odohrali futbalisti Zlatých Moraviec zápas desiateho kola jesennej časti Fortuna ligy 2015/2016. Ich súperom bola Senica. Moravce predviedli na domácej pôde pekný výkon a zaslúžene získali tri body.

Ilustračný obrázok k článku Úspech na domácej pôde: Zlatomoraveckí futbalisti hravo zvládli duel proti Senici

Úvodné dejstvo stretnutia prinieslo obojstranne vyrovnanú partiu. Hralo sa prevažne medzi 16-tkami a strelecké príležitosti sa rodili len veľmí ťažko. Vo 4. minúte Tawambovu strelu v poslednej chvíli zblokoval Pavlík. Do vedenia išli domáci v 5. minúte, keď si na Orávikov rohový kop vyskočil de Souza a presnou hlavičkou prekonal Junasa. Na opačnej strane v 17. minúte skúšal šťastie Dolný, z hranice 16-tky mieril tesne vedľa ľavej žrde. V 27. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Tawamba, ktorého strelu stihol odvrátiť Hromada. Skóre sa menilo v 29. minúte, keď Tawamba prešiel obranou Záhorákov ako nôž maslom, obišiel aj brankára Junasa a z uhla do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. V záverečnej minúte prvého polčasu sa vyznamenal Ranilovič, ktorý Pillárovu lyšiacku hlavičku vyškriabal spod brvna na rohový kop.

Po zmene strán bolo viac aktivity na senických kopačkách. Domáci vsadili na pozornú defenzívu, z ktorej podnikali rýchle protiútoky. V 58. minúte Glavaš rozohral štandardnú situáciu, Burič poslal Orávikovi, ktorého prudká strela letela vysoko nad. Na opačnej strane po zaváhaní Glavaša sa dostal ku koncovke Hromada, z uhla tiež nemieril medzi žrde. V 62. minúte vyšla domácim parádna kontra, keď Tawamba vysunul Orávika, na striebornom podnose ponúdol tutovku Glavašovi, ktorý zo 6 metrov prestrelil prázdnu bránu.

V 65. minúte Školník vysunul Tawambu, ten sa rútil sám na Junasa, povedľa ktorého poslal loptu tesne vedľa pravej žrde. Hostí mohol vrátiť do stretnutia v 70. minúte Kalabiška, avšak ten zoči-voči Ranilovičovi mieril iba do neho. V 74. minúte Tawamba vysunul Orávika, ten sa dostal loptou do ostrého uhla, takže jeho strela skončila v území nikoho. Záverečná snaha hostí ku gólu neviedla, naopak po rýchlej kontre po osi Orávik – Tawamba spečatil víťazstvo ViOn-u striedajúci Ploj.

Hlasy trénerov

Libor Fašiang, tréner ViOn-u : „Dnes sme potrebovali bodovať, nevydarený zápas s Ružomberkom sme chceli vymazať. Podarilo sa nám streliť rýchly gól a po polhodine aj druhý. Po zmene strán sme sa zámerne stiahli a čakali sme na svoje šance. Tie aj prišli, škoda, že sme ich nedokázali využiť. Musím pochváliť aj mladé mužstvo Senice, ktoré odohralo tiež dobrý zápas.“

Dušan Vrťo: „Dnes sme videli dobrý zápas, myslím si, že obe mužstvá chceli zvíťaziť. V závere, keď sme už hrali vabank, si súper vytvoril tri tutovky. Nám chýbal rozdielový hráč, ako bol Tawamba, ktorý podľa mňa svojou kvalitou do slovenskej ligy nepatrí. Gratulujem domácim k víťazstvu.“

ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 3:0 (2:0)

Góly: 5. De Souza, 29. Tawamba, 90.+ Ploj. Rozhodoval: Špaček, ŽK: Perišič, Tipurič – Hušek, Hladík, 1064 divákov.

Zostavy a striedania:

• Zlaté Moravce: Ranilović – Majkič, Tipurič, De Souza, Pintér – Glavaš (87. Ploj), Burič, Školník (76. Krznarič), Perišič (82. Cebara), Orávik – Tawamba
  • Senica: Junas – Ventúra (81. Hladík), Pavlík, Pillár – Hušek, Čunta – Klec, Varga (56. Mráz), Hromada, Dolný – Kalabiška