Iné športy Šport

Úspech hokejistiek zo Zlatých Moraviec: Na turnaji v Žiline vybojovali striebro!

Zlaté Moravce sa môžu pochváliť šikovnými mladými športovkyňami. Naše hokejistky zažiarili v Žiline, kde na Memoriáli Viliama Pongráca obsadili druhé miesto.

Ilustračný obrázok k článku Úspech hokejistiek zo Zlatých Moraviec: Na turnaji v Žiline vybojovali striebro!
Zdroj: Dnes24.sk

Turnaj hokejistiek Memoriál Viliama Pongráca sa v Žiline uskutočnil už po druhýkrát. Na tomto ročníku sa objavili už aj tím zo Zlatých Moraviec, ktorý vznikol práve pre tento turnaj.

„Oslovila ma známa Diana Kosová, riaditeľka projektov a rozvoja SZĽH, či by som nepodchytil dievčatá v kraji a nevytvoril tím na jedno skvelé podujatie konajúce sa na počesť pána Viliama Pongráca, ktorý patril k zakladateľom ženského hokeja na Slovensku. Tím som zložil z hokejistiek zo západného Slovenska a do turnaja prihlásil pod názvom HC Zlaté Moravce,“ vysvetľuje zakladateľ tohto ženského tímu a zároveň aj jeho tréner Tomáš Segíň,

Strieborný úspech

Tím bo zložený z dievčat zo Zlatých Moraviec, Partizánskeho, Topoľčian, Komárna, Nitry, Piešťan a Nových Zámkov. Najmladšia hráčka tímu mala 13 rokov a najstaršia 21 rokov.

Išlo teda o nový tím, no to nebránilo v tom, aby bol aj hneď úspešný. „Obsadili sme krásne 2.miesto na turnaji. Osobne to považujem za veľký úspech dievčat, kedže sme nevedeli čo nás čaká. Pred turnajom sme mali spolu len dva tréningy a do turnaja sme išli s malou dušičkou, len si zahrať a zabaviť sa,“ zhodnotil spokojný tréner.

Chcel by som sa poďakovať dievčatám za predvedené výkony na turnaji, vytvorili skvelú partiu a je mi potešením mať práve tieto baby v mojom tíme. Taktiež rodičom za podporu, ktorú im davajú, bez ktorých by to nebolo možné. A na záver samotnej organizátorke podujatia Márii Zemiakovej a jej realizačnému teamu za skvelú organizáciu turnaja. Bolo nám cťou zúčastniť sa a už sa tešíme na ďalšie akcie,“ povedal Segín na záver.

Konečné poradie a zostava

Poradie:

  1. MsHKM Žilina
  2. HC Zlaté Moravce
  3. ICE DREAM Košice
  4. Nádeje SR
  5. Šarišanka Prešov

Tím reprezentovali:

Nikola Zimková, Soňa Hullová,Tatiana Drienovská, Nikola Jakubová, Ema Madziová, Klaudia Kleinová, Nicol Polomová, Karolína Kročilová, Veronika Lobbova, Ester Barteková, Alexandra Lančaričová, Lucia Šurmanová, Ema Zaňová, Kristina Šabová, Laura Lukačova, Andrea Klimantová, Lobbova Dominika.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie