Adriana Blahová Iné športy

Turnaj dorastencov: Dvojhra nevyšla, štvorhra na jednotku

Tenisový klub TK Zlaté Moravce organizoval turnaj dorastencov, na ktorom hrali traja chlapci a jedno dievč z domácich radov. Najviac sa im darilo vo štvorhre, kde obsadili druhé a tretie miesto.

Adrián Kováč (TK Zlaté Moravce) hral po dlhšej tréningovej pauze. Prekonal chorobu a následne oddychoval na dovolenke. Jeho výkon teda nebol úplne stopercentný. Po prvom prehratom sete, druhý získal. V treťom za stavu 0:2 skrečoval.

Martina Vlárska (/TK HANAKA) mala v prvom kole pomerne silnú súperku. Tá využila jej slabší forehand a na kurte sa lepšie pohybovala. Maťa má teda motiváciu na svojich slabinách pracovať.

Adam Noga odohral prvý vyrovnaný set druhého kola. Len škoda, že nemal viac trpezlivosti. So súperom sa ťahali cez zhodu. Koncovku zvládol lepšie Ladislav Polák. Po prehre v prvom sete bol Adam nervózny. Snažil sa hrať riskantne, tým narobil veľa nevynútených chýb, vďaka ktorým zápas prehral.

Vo štvorhre to už bolo lepšie. So spoluhráčom Adamom Kakulom sa prebojovali až do semifinále, kde ich zastavil domáci Dávid Rajnoha s Ladislavom Polákom. Prvý set jednoznačne získala druhá spomenutá dvojica. V druhom to bolo veľmi tesné. Dávidovi s Ladislavom vychádzali víťazné údery, čím set aj zápas nakoniec získali vo svoj prospech.

Dávid Rajnoha (TK HANAKA) nezvládol úvodný zápas dvojhry a prehral so súperom, na ktorého herne mal. Vo štvorhre to dotiahli s Ladislavom Polákom až do finále. V ňom narazili na silnú dvojicu Pecen/Raninec. V prvom sete viedli už 3:0, neskôr 5:3.// „My sme poľavili, súperom to začalo padať. Mali viac šťastia,“ //hovorí Dávid. Nakoniec ho po výsledku 5:7 stratili. Súperi sa chytili a druhý set získali pomerne hladko.