Adriana Blahová Rôzne

Tri domáce hokejistky nominované na Majstrovstvá Európy!

Koncom januára prebehli v Dánsku Majstrovstvá Európy žien B divízie. Z tímu KPH HOKO ZM bolo v príprave zaradených šesť dievčat. Postupne sa nominácia zužovala až ostali tri z nich - Lenka Jonisová, Jana Stopperová a brankárka Alena Martincová.

Lenka hráva ženskú ligu za klub HOKO Zlaté Moravce a juniorskú za KPH Nová Dubnica. „Najskôr som sa dostala do nominácie juniorskej reprezentácie, kde som bola aj kapitánka. Tento rok som sa prvýkrát dostala aj do ženskej seniorskej reprezentácie, na Majstrovstvách Európy som si ale kvôli zraneniu už nezahrala,“ konštatuje Lenka. Počas prípravného zápasu sa dosť vážne zranila. Má trieštivú zlomeninu kľúčnej kosti. Jednu operáciu má mladá hokejistka už za sebou. „Ešte ma na začiatku leta čaká druhá. Teraz mám prestávku približne tri mesiace. Po druhej operácii to bude už menej,“ dúfa Lenka. Úspechov má na svojom konte dosť. „Na ME do 21 rokov vo Viedni(2008) sme získali bronzové medaile, taktiež bronzové sme skončili na halových ME do 21 rokov v Taliansku.“ Nominovanými hráčkami bola ešte Alena Martincová a Jana Stopperová. Do základnej zostavy sa nakoniec nedostali. Jana Stopperová je skúsenou hráčkou. Hokej hráva už 22 rokov. „V roku 1995 som bola prvýkrát za repre, tuším to bolo do 18 alebo 21 rokov. Prvá medaila, ktorú som dostala, bola za klub v roku 1996. Odvtedy sa pravidelne zúčastňujem hokejových akcií,“ prezrádza Jana. Prvú „ženskú“ medailu získala na ME v roku 1998 v Rakúsku. Alena Martincová je takisto skúsenou hokejistkou . Zúčastnila sa, ako aj Lenka, Turnaja olympijských nádejí do 18 rokov. „Najväčším úspechom v klube Hoko Zlaté Moravce bola pre mňa Liga majstrov vo Viedni v roku 2009 C divízie, kde Hoko skončilo na štvrtom mieste a mňa vyhodnotili ako najlepšiu brankárku turnaja,“ hrdo prezrádza Alena. V tom roku sa stala aj najúspešnejšia športovkyňa mesta Zlaté Moravce.
Na majstrovstvách Európy skončili slovenské hokejistky šieste, čo pre reprezentačného trénera nebol úspech, pretože za cieľ si dal umiestnenie najhoršie do štvrtého miesta. Čo sa týka Slovenska, nebol to až také „fiasko“. Šieste sa totiž ešte zachránili v B divízii. Tímy za nimi už vypadli do C divízie. Prvé dva postupujú do A divízie, čo je súťaž majstrov.

hoko zm ME
3
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie