Futbal

Dvadsaťdva zápasov trvala šnúra futbalistov Slovana Bratislava bez ligovej prehry. V sobotnom zápase 3. kola Fortuna ligy ju však nečakane pretrhli hráči Zlatých Moraviec, ktorí na svojom štadióne zvíťazili 2:1.

Ilustračný obrázok k článku Tréner ViOn-u po víťazstve nad Slovanom: Sme iba na začiatku, nemôžeme vyskakovať vysoko

Obe mužstvá hrozili v úvode najmä z protiútokov. Po zakončení Hrnčára zakročil Šulla v bránke Slovana, na opačnom konci potiahol rýchlu kontru Daniel, Weiss našiel v šestnástke Ožbolta, ktorého pokus zlikvidoval domáci brankár Chovan. Stav sa zmenil v 25. minúte a Slovan inkasoval prvýkrát v novej fortunaligovej sezóne. Po priamom kope hlavičkoval Balaj do žrde, z dorážky však otvoril skóre Duga. Obhajcovia titulu odpovedali už o šesť minút neskôr, keď sa po centri Daniela presadil z hranice šestnástky presne umiestnenou hlavičkou Ožbolt. Oba tímy sa mohli dostať do vedenia ešte pred prestávkou, po ďalšom z rýchlych protiútokov sa k zrazenej lopte dostal Balaj, no prestrelil bránku. Ratao vzápätí neprekonal Chovana a do šatní sa išlo za vyrovnaného stavu.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Ten nevydržal dlho po zmene strán, ViOn sa vrátil do vedenia v 47. minúte. Hrnčár potiahol rýchlu útočnú akciu a poslal prízemný center pred bránku súpera, kde si loptu do vlastnej siete zrazil Apau. Hosťujúci kouč reagoval na nepriaznivý vývoj viacerými striedaniami a po vyše hodine hry mohli jeho zverenci druhýkrát v zápase vyrovnať. Petrák vystrelil spoza šestnástky, ale gólovú radosť mu bravúrnym zákrokom zmaril Chovan. Ten neinkasoval až do záverečného hvizdu a Zlaté Moravce si po dvoch remízach pripísali do tabuľky cenné premiérové víťazstvo.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 25. Duga, 47. Apau (vlastný) – 31. Ožbolt. Rozhodovali: Glova – Hancko, Štrbo, ŽK: Balaj, Ďubek, Tkáč – Bajrič, Petrák, Henty

ViOn: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Chren – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Ďubek (90.+ Haspra), Kovaľ (83. Orávik) – Balaj (90.+ Tkáč)

Slovan: Šulla – Pauschek, Apau, Bajrič, Lovat – Nono, Petrák (70. De Kamps) – Weiss (59. Henty) – Daniel (82. Medveděv), Ožbolt (70. Medved), Ratao (59. Čavrič)

Ľuboš Benkovský, tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: „Do zápasu sme išli s nejakým plánom, za ktorým sme si stáli. Plán obsahoval viacero detailov, ktoré hráči splnili na 100%. Mali sme cieľ, za tým cieľom sme rovnako išli. Hlavne sme sa nastavovali na to, že v posledných dvoch zápasoch sme stratili víťazstvo v posledných minútach. V prípade dobrého výsledku sme chceli duel dotiahnuť do víťazného konca. Podarilo sa. Napriek únave hráči ukázali na ihrisku charakter. Z mojej strany im patrí veľká gratulácia. Veľmi sa výsledku tešíme. Naša práca sa začína postupne ukazovať. Sme však iba na začiatku, nemôžeme vyskakovať vysoko. S pokorou a tvrdou prácou chceme ďalej napredovať.“

Ján Kozák, tréner ŠK Slovan Bratislava: „V prvom rade gratulujem Zlatým Moravciam k výhre. Z našej strany to nebol optimálny výkon. Napriek tomu sme si vypracovali dostatok príležitostí, ale neboli sme efektívni. Bolo to rozhodujúce. Súper bol agresívny, čo sme čakali. Napádal nás, nemali sme to ľahké. Rozhodla efektivita. Gratulujem ešte raz. Dá sa povedať, že sme prehrali po roku. Musíme prijať aj prehry. Teraz sa pripravíme na cestu v Lige majstrov.“