Futbal

Futbalisti FK Senica remizovali v sobotňajšom zápase 17. kola Fortuna ligy s ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Benkovský po remíze so Senicou: Rešpektujeme silu súpera, pracujeme ďalej!
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Za chladného a sychravého počasia sa v prvom polčase hralo vyrovnané stretnutie v strede poľa. Šancí veľa nebolo, prvý strelecký pokus vyslali hostia v 11. minúte Dugom, ale Fryštál jeho pokus zneškodnil. Na druhej strane v 17. minúte po spolupráci s Malecom zakončil delovkou Piroska, brankár Chovan loptu vyrazil na roh. Gólový moment prišiel až 45. minúte, keď Balaj z priameho kopu približne z 25 metrov, aj za pomoci teču jedného z domácich hráčov, poslal hostí do vedenia.

Do druhého polčasu vstúpili Seničania aktívnejšie, tlačili sa pred bránu ViOn-u a chceli zvrátiť vývoj stretnutia na svoju stranu. V 55. minúte strela Košťála z dobrej pozície z rohu 16-ky však veľa problémov brankárovi Chovanovi nenarobila.

Vyrovnanie priniesla 60. minúta, keď vo výskoku zahral stopér Moška rukou a z nariadenej jedenástky kapitán Piroska vyrovnal na 1:1.

Seničania si po góle vypracovali tlak, mali viacero rohových kopov. V 75. minúte mohol otočiť vývoj stretnutia Malec po centri Košťála, ale loptu po jeho hlavičke Chovan vyškriabal na brvno. Seničania sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no stav sa už nezmenil.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FK Senica – ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:1)

Góly: 60. Piroska (z 11 m) – 45.+ Balaj. Rozhodovali: Marhefka, Jekkel, Košecký, ŽK: Šimčák, Gallovič, Addo, Piroska – Duga, Čonka

Senica: Fryšták – Kopečný, Asanovič, Nemec, Šimčák – Gallovič, Piroska – Fotr (46. Yenne), Duda (71. Addo), Košťál – Malec

Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Moško, Menich, Čonka – Duga, Tóth – Hrnčár, Ďubek (81. Orávik), Kyziridis (65. Kovaľ) – Balaj

Anton Šoltis, tréner Senice: „Vstup do zápasu a najmä prvý polčas nebol z našej strany ideálny. Prehrávali sme osobné súboje, prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Zápas nepriniesol pekný futbal, hralo sa medzi šestnástkami s minimom šancí a množstvom osobných súbojov. V druhom polčase sme zvýšili agresivitu a pohyb, vyrovnali sme a potom sme mali ďalšie príležitosti. Remíza zápasu a jeho priebehu svedčí. Sme v hernom kŕči, čo sa týka finálnej fázy. Nezostáva nám nič iné iba pracovať ďalej.“

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: „Zápas sa skončil remízou, očakávali sme podobný priebeh s množstvom súbojov. Po prvom polčase sme verili, že môžeme udržať výsledok a dotiahneme to do trojbodového konca. Následne sme však inkasovali gól. Rešpektujeme silu súpera, získali sme bod z ihrisku súpera a pracujeme ďalej.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.