Futbal

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble remizovali v pondelkovej dohrávke 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa s MFK Zemplín Michalovce 1:1. ViOn figuruje na predposlednom mieste tabuľky s mankom sedem bodov na Michalovce a Senicu, no má zápas k dobru.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Benkovský po remíze s Michalovcami: Šance prišli, škoda, že sme ich nevyužili
7
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Od úvodných minút bola aktivita na hosťujúcich kopačkách. Do vedenia išli už v 10. minúte, Žofčák poslal prízemný center na hranicu malého vápna, kde si zabehol Kanu a strelou zblízka prekonal Lukáča. Po dlhých minútach odpovedali domáci v 34. minúte, keď Ďubekova strela len tesne minula ľavý horný roh Kožucharovej brány.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, v 49. minúte Horákovu prudkú strelu vyrazil Kožuchar, aby následná dorážka Kyziridisa minula cieľ. Vyrovnanie priniesla 52. minúta, Ďubek rozohral štandardnú situáciu, na jeho center si vyskočil Horák a premiérovým gólom prekonal Kožuchara. V 64. minúte peknú kombináciu Jibril -Horák nezakončil úspešne Mondek.

Od 67. minúty hrali domáci presilovku, keď sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska Vaško.

V 72. minúte sa ocitol v sľubnej šanci Mondek, z ôsmich metrov vypálil nad. V 83. minúte sa rútil Kotula sám na Lukáča, no ten skvelým zákrokom udržal domácich v hre. V 85. minúte mohol rozhodnúť Kyziridis, z piatich metrov však trafil na bránkovej čiare Magdu. V nadstavenom čase neplatil Jibrilov gól pre ofsajd a tak sa body delili.

Prečítajte si tiež

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: „Prvý polčas bol vyrovnaný, po zmene strán to bolo o tom, či dáme jeden gól, tento zápas bol o nás. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, čo bola dobrá reakcia na hru súpera. Šance prišli, škoda, že sme ich nevyužili.“

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: „To, čo sme si povedali pred zápasom, sme splnili. Mrzí ma prvý polčas, keď sme mohli rozhodnúť. V druhom polčase bolo jasné, že domáci pôjdu do rizika, nakoniec s bodom sme spokojní. Z môjho pohľadu považujem remízu za spravodlivú.“

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)

Góly: 52. Horák – 10. Kanu. Rozhodovali: Očenáš – Hrmo, Roszbeck, ŽK: Grozdanovski, Ďubek, Menich – Yilmaz, Vaško, Mendez, Oshima, Toševski, Kožuchar, ČK: 67. Vaško (Michalovce) po druhej ŽK, 568 divákov

ViOn: Lukáč – Suľa (46. Horák), Bednár, Menich, Čögley – Sloboda (32. Grozdanovski), Neofytidis (46. Tóth) – Mondek (80. Kolesár), Ďubek, Kyziridis – Jibril

Michalovce: Kožuchar – Kotula, Ranko, Begala, Vaško – Popovits (65. Magda), Oshima, Žofčák, Mendez – Kanu (73. Artabe), Yilmaz (16. Toševski)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.