Futbal

Tréner Benkovský po remíze s Liptákmi: Verím hráčom a verím v lepšie výsledky!

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce remizovali v sobotnom zápase 9. kola Fortuna ligy s MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:2.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Benkovský po remíze s Liptákmi: Verím hráčom a verím v lepšie výsledky!
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V stretnutí tabuľkových susedov sa od úvodu hrala vyrovnaná partia. V prvej sľubnej šanci sa ocitol v 7. minúte domáci Kyziridis, ktorý Mondekov center poslal tesne nad brvno. Na opačnej strane sa po štvrťhodine hry zavesil do vzduchu Hranáč, ktorého hlavičku Lukáč kryl.

Vedenie ViOn-u

Do vedenia mohli ísť hostia v 19. minúte. Švec vybojoval loptu v súboji s Tóthom, sám pred Lukáčom neuspel a následnú strelu Staša odvrátil na bránkovej čiare Menich. Liptáci opäť pohrozili v 35. minúte, keď Stašov center našiel v pokutovom území Lauru, ale pozorný Lukáč sa nenechal prekvapiť. Už o minútu Laura preloboval Lukáča, ale aj bránku.

V 40. minúte vystrelil Mondek z 18 m a aj s pomocou pravej žrde prekonal bezmocného brankára Liptákov.

Druhé dejstvo začalo zostra. V 50. minúte horelo v pokutovom území hostí, ale Mondekovu gólovú hlavičku odvrátil Pintér. V 53. minúte Bartoš z hranice šestnástky mieril do pravej žrde, Pinte na odrazenú loptu nedočiahol a z následnej kontry vysunul Kolesár Šveca, ktorý s prehľadom zvýšil na 2:0.

Vyrovnanie v závere

Hostia sa vrátili do zápasu v 56. minúte. Na Janecov center si vyskočil Staš a presnou hlavičkou znížil. V 80. minúte mohlo byť o víťazovi zápasu rozhodnuté, ale Kyziridisova krížna strela skončila len na žrdi bránky hostí. Vyrovnanie priniesla 85. minúta, keď striedajúci Voško hlavou zo šiestich metrov zariadil deľbu bodov.

Vyjadrenie trénera Ľuboša Benkovského nájdete na druhej strane.