Futbal

V zápase 7. kola nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy v skupine o udržanie sa zvíťazil AS Trenčín na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Benkovský po prehre s Trenčínom: V osobných súbojoch sme nemali na hráčov hostí
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Úvodné dejstvo bolo v réžii hostí, ktorí si vypracovali niekoľko streleckých príležitostí. Už v 8. minúte sa šikovne uvoľnil Soares, strelu pod brvno Lukáč vytesnil na roh. Už o tri minúty to bol opäť Soares, ktorý našiel na hranici malého vápna Kupusoviča, ten však loptu do siete nepretlačil. V 14. minúte vyskúšal šťastie Bainovič, z hranice 16-ky mieril tesne vedľa ľavého rohu. Po polhodine hry sa dostali k zakončeniu aj domáci. Suľovu strelu spod brvna vytlačil Kukučka. Do vedenia išli hostia v 33. minúte, keď Hollý doklepol loptu z dvoch metrov do siete.

Skóre sa opäť zmenilo v 42. minúte, Yem napriahol z 20 metrov a jeho krížna strela skončila v pravom dolnom rohu brány Lukáča.

Po zmene strán Trenčania ubrali jeden rýchlostný stupeň, ale obraz hry sa príliš nezmenil. Domáci sa snažili, no ich hre chýbala finálna fáza. Strelecké pokusy Mondeka a Kyziridisa nemohli Kukučku ohroziť. V 69. minúte sa v náznaku šance objavil Mondek, ktorý vnikol do pokutového územia, avšak jeho strelu Kukučka vykryl. Na opačnej strane Azangova strela Lukáča neprekvapila a tak si hostia víťazstvo ustrážili a po zásluhe vezú od Požitavia tri body.

Prečítajte si tiež

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 0:2 (0:2)

Góly: 33. Hollý, 42. Yem. Rozhodovali: Smolák – Pozor, Košecký, ŽK: Hollý, Azango (obaja Trenčín), 478 divákov

ViOn: Lukáč – Čonka (66. Švec), Bednár, Tóth, Suľa (46. Pintér) – Grozdanovski, Čögley – Mondek (81. Kolesár), Ďubek, Kyziridis – Horák (60. Jibril)

Trenčín: Kukučka – Yem, Pirinen, Stojsavljevič, Madu – Bainovič – Gaži (81. Tučný), Gajdoš (68. Lavrinčík), Hollý (68. Letenay), Soares (57. Azango) – Kupusovič (58. Ibrahim)

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: „Chceli sme ísť do vyššieho napádania, inkasovali sme však dva góly, jeden po štandardke, druhý z veľkej diaľky. Po zmene strán sme chceli s výsledkom niečo urobiť, ale v osobných súbojoch sme nemali na hráčov hostí. Z toho minima šancí, ktoré máme, nedokážeme skórovať.“

Juraj Ančic, tréner AS: „Pred zápasom sme si povedali, že ideme vyhrať, čo sa nám aj podarilo. Herný prejav na môj vkus nebol ideálny. Po zmene strán sme nedokázali loptu podržať, mali sme však brejkové situácie, ktoré sme nedotiahli do konca. Napriek všetkému si myslím, že víťazstvo je zaslúžené.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.