Futbal

Tréner Benkovský o zápase proti DAC: Nechýbala nám motivácia, dnes to nevyšlo

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v 6. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul na pôde FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Benkovský o zápase proti DAC: Nechýbala nám motivácia, dnes to nevyšlo
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Úvodné dejstvo prinieslo obojstranne vyrovnanú partiu, s málom streleckých príležitostí. Už v 2. minúte Balič šikovne uvoľnil Divkoviča, ten v koncovke pred Chovanom zaváhal.

Na opačnej strane v 10. minúte odpovedal Hrnčár, ktorého strela z 18 metrov letela tesne nad. Pekný futbalový moment priniesla 16. minúta, keď Tóthova strela z hranice 16-ky skončila na brvne Jedličkovej brány.

Domáci boli aktívnejší a tri-štyri centre Hrnčára odvracali obrancovia DAC-u.

V 43. minúte sa aktívny Hrnčár vydal na sólo cez celé ihrisko, jeho prudkú strelu do priestoru brány odvrátil jeden z obrancov hostí.

Prečítajte si tiež

Do druhého dejstva lepšie vstúpili hráči DAC. Prebiehala 50. minúta Njie za obranou našiel Ramíreza, ktorý s prehľadom otvoril gólový účet stretnutia. V 52. minúte sa skóre mohlo meniť, ale Nebyla vychytal Chovan.

Už o minútu Divkovičov projektil z pravého vinkla vyškriabal Chovan na rohový kop. Záverečný vanbak ViOn-u vyrovnanie nepriniesol a tak tri body putovali na Žitný ostrov.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 50. Ramírez. Rozhodovali: Očenáš – Vorel, Ferenc, ŽK: Haspra, Menich – Ramírez

Zlaté Moravce: Chovan – Haspra (88. Mihálik)), Moško (82. Orávik), Menich, Pintér – Hrnčár, Grozdanovski (62. Ďubek), Tóth, Šmatlák (62. Kyziridis) – Sloboda – Balaj

Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Kružliak, Beskorovajnyj, Davis – Njie – Divković (76. Blackman), Nebyla (88. Müller), Balič, Andzouana (66. Moumou) – Ramírez

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Vytvorili sme na súpera tlak, mali sme aj príležitosti, ktoré však zostali nepremenené. V úvode druhého dejstva sme urobili dve-tri chyby, súper dal gól a zlomil stretnutnie na svoju stranu. Nechýbala nám motivácia, ani chuť po víťazstve, dnes to nevyšlo.“

Antal Németh, tréner DAC-u: „Hra nebola dobrá, napriek tomu sme chceli a bojovali. Tímový duch bol fajn, sme radi, že sme zvíťazili. Hráči ukázali rozvoj a vôľu napredovať, chceli sme dosiahnuť dobrý výsledok, čo sa nakoniec aj podarilo. Každý zápas proti ViOn-u je pre nás náročný.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.