Futbal

Tréner Benkovský neskrýval sklamanie: Nemôžeme byť spokojní, chceme vyhrávať!

Futbalisti tímu ViOn-u Zlaté Moravce remizovali v sobotnom stretnutí 11. kola Fortuna ligy s tímom ŠKF ORION TIP Sereď 2:2.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Benkovský neskrýval sklamanie: Nemôžeme byť spokojní, chceme vyhrávať!
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Už v úvodnej minúte sa v dobrej pozícii ocitol Morong, ktorého hlavičku Kira vytesnil na roh. Na dlhé minúty to bolo všetko, prišla však 28. min a s ňou vydarená akcia hostí. Morong unikol po pravej strane, posadil ideálny center na hlavu Yaoa, ktorý namieril presne k pravej žrdi Kirovej brány – 0:1.

Domáce vyrovnanie

Vyrovnanie mal na kopačke po Yilmazovom priťuknutí Ďubek, jeho strela len tesne minula pravý dolný kút Yakubuho brány. Domáci sa predsalen dočkali vyrovnania v 45. min, keď po skrumáži v malom vápne Čögley zblízka upratal hlavu do siete.

V nadstavenom čase prvého dejstva z malého vápna hlavičkoval Bednár tesne mimo.

Pokutový kop

Druhé dejstvo začalo obojstranne ofenzívne. V 50. min sa k odrazenej lopte na hranici malého vápna dostal Haša, ktorého gólovú strelu z bránkovej čiary odvrátil Tóth. V 57. min Ďubek rozohral rohový kop na prvú žrď, Chrenovu hlavičku Yakubu vyrazil. V týchto minútach domáci tlačili hostí pred ich šestnástku, avšak tam ich snaha končila.

Prebiehala 75. min, po problematickej ruke Tótha nariadil rozhodca pokutový kop a Gatarič ho s prehľadom premenil. V hektickom závere najskôr Yakubu vyrazil Mondekovu strelu. Vyrovnanie priniesla 84. min, Mondekov center zblízka upratal za Yakubuho chrbát Kyziridis.

Ako zhodnotil zápas tréner Ľuboš Benkovský? Dočítate sa to na ďalšej strane!