Veronika Kalinová Futbal

Trenčín sa s nami nemaznal: ViOn-u naložil 5 gólov a ani raz neinkasoval

V 10. kole Corgoň ligy sa v utorok stretol Trenčín s ViOn-om. Trenčín sa však s nami nemaznal a ľahko si s nami poradil. V Trenčíne sme prehrali vysoko 5:0.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín sa s nami nemaznal: ViOn-u naložil 5 gólov a ani raz neinkasoval
Zdroj: Webnoviny.sk

Začali sme aktívne, ale…

Hostia vstúpili do zápasu aktívnejšie a v úvodnej minúte si vypracovali náznak tlaku. Trenčania sa spod neho rýchlo vymanili a v 8. minúte po chybe obrany Zlatých Moraviec z rohu šestnástky napriahol William, Kuciak bol však na mieste. O prvý gólový moment sa o štyri minúty neskôr postaral ten istý hráč, keď po centri Čögleyho skóroval do prázdnej bránky.

Trenčania pokračovali v aktívnej hre. Individuálna akcia Van Kessela, ktorý sa pohral s obrancami, priniesla druhý gól v 25. minúte. Po jeho priťuknutí z hranice šestnástky strelou k ľavej tyči prekonal Kuciaka Hajradinovič. O štyri minúty neskôr potiahol loptu cez polovicu ihriska William, na jeho prízemný center však Malec nedočiahol.

V 31. minúte mal šancu Pribula, ale obrana domácich ho v poslednej chvíli zastavila. V závere polčasu sa Trenčín presadil aj tretíkrát. Malec hlavičkou vysunul Van Kessela, ktorý išiel zľava sám na Kuciaka a jeho strela k žrdi znamenala trojgólový náskok po prvom polčase.

Druhý polčas nebol lepší

Domáci po prestávke pokračovali v aktívnej hre. Najskôr hlavička Maleca minula bránu, o chvíľu Van Kessel obohral dvoch protihráčov, no jeho technická strela letela vedľa. V 64. minúte vyrazil priamy kop Mazana brankár Volešák s námahou na roh. Trenčín pridal štvrtý gól v 68. minúte, keď hosťujúci obranca hlavou nešťastne prihral Malecovi, ktorý v samostatnom nájazde nezaváhal.

Gólovú bodku za stretnutím pridal v 76. minúte William. Na vysoký center si nabehol Malec, hlavou priťukol brazílskemu zakončovateľovi a ten z voleja prestrelil Kuciaka. V závere zápasu sa do šancí dostali aj hostia. Najskôr stroskotal na Kleščíkovi Bernáth a po ňom z piatich metrov prestrelil bránu osamotený Pribula. Zlaté Moravce tak prehrali v Trenčíne vysoko 0:5.

Prehra môže aj pomôcť

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: „S výsledkom môžeme prejaviť spokojnosť. V zápase sa vyskytli fázy, ktoré si rozoberieme. Celkový dojem bol však veľmi dobrý, teší ma, že aj po zmene strán sme udržali vysoké tempo a súpera sme do šancí pustili až za stavu 5:0. Dnešný výsledok bol dielom práce celého kolektívu, ak však mám vyzdvihnúť jednotlivca, bol ním Gino van Kessel.“

Branislav Mráz, tréner ViOn Zlaté Moravce: „Domácim gratulujem k víťazstvu. My sme prepadávali v defenzíve, ľahko prehrávali súboje a súperovi darovali góly. Prehra nám môže aj pomôcť, aby sme videli, že takýmto spôsobom sa nemôžeme prezentovať.“

AS Trenčín – ViOn Zlaté Moravce 5:0 (3:0)

Góly: 12., 76. William, 25. Hajradinovič, 45. Van Kessel, 68. Malec. Rozhodoval: Samotný, 1115 divákov

Zostavy a striedania:
AS Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščák, Rundič, Mazáň – Baez – Van Kessel (87. Mondek), William, Holúbek, Hajradinovič (73. Mišák) – Malec (81. Bezák)
Kuciak – Pavlenda (62. Chren), Majerník, Chrappan, Candrák – Obročník – Orávik, Pribula, Babic (72. Sabo), Mazan – Szabó (59. Bernáth)