Kultúra

Tradičná Lupiniarska paráda už čoskoro: Pozrite sa, aký bude program

V mestskej časti Chyzerovce sa budú aj toto leto konať veľké slávnosti pod názvom Lupiniarska paráda. Ide o jubilejný desiaty ročník.

Ilustračný obrázok k článku Tradičná Lupiniarska paráda už čoskoro: Pozrite sa, aký bude program
Zdroj: Dnes24.sk

V zlatomoraveckej mestskej časti Chyzerovce to bude už čoskoro poriadne žiť. V sobotu 10. augusta tam štartuje už v poradí 10. ročník folklórnych slávností pod názvom Lupiniarska paráda, ktoré organizuje občianske združenie Chyzerovce.

Tento obľúbený folklórny festival sa bude konať v areáli športu a kultúry Chyzerovce so začiatkom o 16:00 hodine. Pripravených je hneď niekoľko zaujímavých folklórnych zoskupení.

Tešiť sa môžeme na zaujímavý zoznam účinkujúcich. Na jubilejnom desiatom ročníku Lupiniarskej parády vystúpia – speváčka a geligonkárka Vlasta Mudríková; mužská spevácka skupina Chotár (Horná Súča); folklórny súbor Večernica (Trenčianska Turná); domáce zoskupenia: Lupienok, Trnky, Street Lup a Chyzerovčianka.

Večer, o 20:00 hodine je na pláne Lupiniarska veselica s hudobnou skupinou Márnosť Šedivá a jej hosťom skupinou Lupiniari. Vystúpi tu aj cimbalová ľudová hudba Sirka Cuvee Ensemble.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie