Topoľčianske vína medzi najlepšími: Úspech na Národnom salóne vín SR

Topoľčianske vína pravidelne víťazia na domácich i zahraničných súťažiach. Najnovšie sa vína nášho regiónu umiestnili v Národnom salóne vín Slovenskej republiky.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčianske vína medzi najlepšími: Úspech na Národnom salóne vín SR
Zdroj: TASR

Národný salón vín Slovenskej republiky je najvyššou súťažou vín vyrobených v Slovenskej republike z hrozna pochádzajúceho zo Slovenskej republiky.

Organizuje sa ako finále súťažných degustácií vín uskutočnených v Slovenskej republike na nominačných výstavách uvedených v tomto štatúte. Cieľom Národného salónu vín Slovenskej republiky je prezentovať top 100 slovenských vín, ktoré sa umiestnili v najvyššej súťaži vín.

Medzi 100 najlepších sa dostali aj vína z produkcie Château Topoľčianky. „Kto ho navštívi, môže sa dokonca tešiť na "šampióna“ spomedzi červených suchých vín – Alibernet, neskorý zber 2015 z kolekcie Retro. V tejto kategórii nájdete aj Rulandské modré, výber z hrozna 2015 taktiež z Retro kolekcie. Tradične máme zátupcu i prírodne sladkých vínach. Tentokrát je ním Rizling vlašský (Sweet line), ľadové víno 2016, ktorý získal titul „víťaz kategórie“. Štvoricu uzatvára Sekt Prezident Rosé Doux / sekt V. O., ako zástupca kategórie – polosuché, polosladké a sladké šumivé vína," informujú topoľčianski vinári.

NÁRODNÝ SALÓN VÍN SR 2018, topoľčianske vína

  • Alibernet (Retro kolekcia), neskorý zber, suché, 2015
  • Rulandské modré (Retro kolekcia), výber z hrozna, suché, 2015
  • Rizling vlašský (Sweet line), ľadové víno, sladké, 2016
  • Prezident Rosé Doux (Sparkling line), sekt V. O., sladké

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk