Samospráva

Toalety, okná i postieľky: V škôlke na Žitavskom nábreží prebieha rekonštrukcia

V novom školskom roku čaká na deti z materskej školy Žitavské nábrežie milé prekvapenie. Budú mať nové hygienické zariadenia. To však nie je všetko.

Ilustračný obrázok k článku Toalety, okná i postieľky: V škôlke na Žitavskom nábreží prebieha rekonštrukcia
Zdroj: TASR

Počas leta prebieha v materskej škole Žitavské nábrežie rozsiahla rekonštrukcia. Vymieňajú sa hygienické zariadenia, okná i postieľky, triedy sa maľujú.

Hlavnou časťou rekonštrukcie je výmena detských hygienických zariadení. Vymieňajú sa vo všetkých šiestich triedach škôlky. „Pôvodné sociálne zariadenia boli v zlom stave, už neslúžili tak, ako by mali. Odpadávali obkladačky, detské záchodíky boli popraskané a polámané. Nádrže na vodu sa v niektorých triedach nedali ani používať,“ hovorí riaditeľka škôlky Viera Sýkorová. V triedach na vrchnom poschodí sa vymieňajú okná v toaletách a kúpeľniach. „K tejto výmene dochádza len v triedach z vrchných poschodí, nakoľko triedy z prízemia majú tieto okná už vymenené,“ dodáva riaditeľka.

Škola postupne vymieňa aj postieľky vo svojich triedach. „Minulý rok sme ich vymieňali v prvej triede, toto leto pokračujeme v ďalšej. Rovnako ako vlani, i teraz sa vymení dvadsať postieľok. Tie staré už nezodpovedali normám, ktoré dáva legislatíva pre materské školy,“ vysvetľuje Sýkorová. Počas leta podľa riaditeľky dôjde na budove školy aj k vymaľovaniu všetkých tried a príručných kuchyniek na vydávanie stravy pre deti.

Peniaze na rekonštrukciu vyčlenilo mesto zo svojho rozpočtu. "Na hygienické zariadenia sa vyčlenilo približne 45-tisíc eur, na okná 10-tisíc, na postieľky 1 300 eur a na maľovanie približne tisíc eur. Ďakujeme mestu a hlavne pánovi primátorovi Husárovi, že sa snaží rekonštruovať materské a základné školy v Zlatých Moravciach,“ uviedla Sýkorová na záver.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie