Kristína Striešková Futbal

Tesne ale predsa

Obojstranne nervózny futbal priniesol reprezentantom ViOn-u tesnú výhru nad tímom DAC Dunajská Streda.

ViOn Zlaté Moravce – DAC 1904 Dunajská Streda 3:2 (2:1)
Góly: 16. Hruška, 30. Hodek, 50. Luhový – 18. Kabele, 62. Delarge. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Husár, Hruška, Candrák – Tchami, Marcin, ČK: 44. Matůš (DAC), 1172 divákov.
zostavy a striedania:
ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Pavlovič, Majerník, Chren – Husár, Paur, Hruška (46. Luhový), Orávik (90.+2 Bernáth) – Candrák (59. Brčák), Hodek
DAC 1904 Dunajská Streda: Kučera – Hanták (57. Fodrek), Marcin, Huber, Laštovka – Kabele, Hözl (78. Kordič), Mikolič, Matůš – Tchami (57. Lénárth), Delarge

V 8. minúte Orávik vysunul Candráka, jeho slabá strela ale nemohla Kučeru vystrašiť. Prebiehala 16. minúta, aktívny Chren sa šikovne uvoľnil cez Hantáka, spätnou prihrávkou našiel Hrušku, ktorý strelou z prvej poslal loptu za chrbát bezmocného Kučeru. Domáci sa z vedenia radovali iba dve minúty, to Hözl vysunul Kabeleho, ktorý s prehľadom popri vybiehajúcom Kuciakovi vyrovnal na 1:1. Skóre sa opäť menilo v 30. minúte, keď Paurovu prudkú strelu spoza šestnástky Kučera stihol len vyraziť pred nekrytého Hodeka, ktorý pohodlne do prázdnej brány upravil na 2:1. V nechutnom závere prvého dejstva po brutálnom zákroku na Pavlendu sa z hracej plochy predčasne porúčal Matůš.
Úvodné minúty druhého dejstva sa niesli plne v réžii domácich. V 48. minúte sa vo dvoch vyložených šanciach ocitol Candrák, avšak s koncovkou si nepotykal. V 50. minúte rozohral Orávik rohový kop a po závare v pokutovom území DAC-u striedajúci Luhový z 10 metrov zvyšoval na 3:1. Po hodine hry Hodek obišiel aj gólmana hostí, v záklone ale poslal loptu nad opustenú bránu. Domáci pykali v 62. minúte, keď Delarge obišiel aj Kuciaka a do prázdnej brány zdramatizoval stretnutie. V 73. minúte po Orávikovom centri gólovú hlavičku striedajúceho Brčáka zastavilo brvno Kučerovej brány. V 79. minúte sa rútil sám na Kuciaka Delarge, tiesnený však zakončil slabo. Na opačnej strane výbornú Paurovu strelu pod brvno vytesnil Kučera na roh. V 83. minúte spoza 16-ky napriahol Pavlovič, jeho štipľavý projektil pozorný Kučera skrotil. V závere sa hostia aj v desiatich snažili o vyrovnanie, ale domáci si výhru ustrážili.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Máme svoje problémy, veľké množstvo zranených hráčov. Aj keď sme hrali po zmene strán presilovku, hostia hrozili najmä Delargeom. Bol to zápas s množstvom gólových príležitostí, ktorý mohol skončiť aj 6:3.Werner Lorant, tréner DAC-u: „Dnes sme videli dva rozdielne polčasy. Zle sme hrali prvý polčas, lebo sme neboli agresívni. Po zmene strán aj v desiatich sme hrali lepšie. Musím pochváliť svojich hráčov, hlavne za druhý polčas, aj keď domáci mali viac šancí. Za dva góly na ihrisku súpera sme si zaslúžili aspoň bod.“