Futbal

Stretnutie tabuľkových susedov vyhral ViOn: Sezónu ukončil na 8. mieste

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble vyhrali v 5. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa nad ŠKF iClinic Sereď 1:0.

Ilustračný obrázok k článku Stretnutie tabuľkových susedov vyhral ViOn: Sezónu ukončil na 8. mieste
Zdroj: Rastislav Búgel

Do stretnutia tabuľkových susedov úspešnejšie vstúpili domáci. V 11. minúte prudký projektil Orávika len tesne minul pravú šibenicu hosťujúcej brány. Skóre sa menilo v 13. minúte. Najskôr strelu Henrigua vychytal Yakubu, k vyrazenej lopte sa dostal Mészáros, ktorý aj s prispením Michalíkovho teču otvoril gólový účet stretnutia. V 38. minúte rýchlu akciu ViOn-u po osy Kovaľ-Mészáros Henrigue zvnútra pokutového územia namieril medzi žrde. Už o minútu Ďubek rozohral štandardnú situáciu, ale Sloboda z hranice 16-ky prestrelil. V prvej vážnejšej situácii hostí sa v úvodnom dejstve ocitol v 42. minúte Rorič, z 12 metrov tesne minul bránu.

Do druhého dejstva vstúpili ofenzívnejšie naladení hostia, ich snaha však končila iba na hranici veľkého vápna. V 58. minúte Ivána v dobrej pozícii vychytal Pindroch. Po hodine hry sa Iván zbavil dvoch brániacich hráčov ViOn-u, aby následnú strelu zo 16-ky poslal vysoko nad. V rozpätí 65.-66. minúty mali domáci výhodu troch rohových kopov v sérii, z ktorých však nič nevyťažili. V 72. minúte poslal Iván lopti na hlavu striedajúceho Jaroviča, ten z 8 metrov mieril vedľa.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Už o minútu vyslall štipľavý projektil z 20 metrov Potoma, pozorný Pindroch na dvakrát kryl. V 80. minúte mohlo byť vymaľované. Švec ideálne vysunul Cmiljaniča, ten sa rútil sám na bránu, čistú šancu však trestuhodne spálil. Na opačnej strane Mečiarovu prudkú strelu do ľavého horného roku Pindroch kryl. V zbytočne nervóznom závare sa už viac „žltilo“ ako hralo.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0)

Gól: 13. Mészáros. Rozhodovali: Straka – Ádám, Mihalík, ŽK: Grozdanovski, Mihálik, Sloboda – Morong, Rorič, Špehar, Ba, Mečiar, Dabó, 1100 divákov

ViOn: Pindroch – Hrnčár, Haspra, Tóth, Orávik – Henrique, Grozdanovski, Sloboda, Kovaľ (55. Švec) – Ďubek (65. Mihálik) – Mészáros (77. Cmiljanič)

Sereď: Yakubu – Morong, Michalík, Ba, Dabó – Rorič, Adekuoroye (68. Jarovič) – Iván (78. Mečiar), Pankaričan (64. Potoma), Vuk – Špehar

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: „Do stretnutia sme išli s cieľom zvíťazit, čo sa nám aj podarilo. Chceli sme podať dobrý výkon, do polčasu to bolo dobré, po zmene strán nás hostia trošku pritlačili. Ôsme miesto je nakoniec dobré. Celkovo vládne spokojnosť.“

Peter Lérant, tréner Serede: „Dnes sme mohli hrať uvoľnene, nebolo ani teplo, dostali sme však rýchly gól a chalani znervózneli. Chýbala nám kvalita, hlavný cieľ pre tento rok bola záchrana, to sme splnili. S 9. miestom nie sme spokojní, keby sme boli dnes vyhrali, mohli sme ViOn predstihnúť.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.