Futbal

Strelecké hody hráčov ViOnu: Zlatomoravčania zvíťazili hladko nad Senicou

Hráči Zlatých Moraviec sa v rámci 3. kola Fortuna ligy postavili proti tímu FK Senica. Prečítajte si sumár zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Strelecké hody hráčov ViOnu: Zlatomoravčania zvíťazili hladko nad Senicou

ViOn doma začal snahu o prvé ligové body raketovo, už v 3. minúte otvoril skóre Paixao da Silva. Po centri novej akvizície do obrany Čögleya z pravej strany si naskočil do vzduchu na loptu pred protihráčom a hlavičkou k pravej tyči prekonal brankára hostí Tabordu. Senica už pod vedením nového kouča Frederica Ricarda z Portugalska bola v prvom dejstve kombinačnejšia, mala viac držania lopty, ale nevedela si vypracovať proti dobre pracujúcej domácej obrane gólové šance. ViOn sa sústredil na organizovanú hru a vyčkával na protiútoky. Nik zo súperov si ale nedokázal vytvárať šance a hra až do prestávky upadla do priemeru.

Aj do druhého polčasu vstúpil lepšie ViOn, Taborda musel v 47. minúte výborným zákrokom vyraziť strelu domácich na roh. Aktivita sa domácim vyplatila, v 51. minúte bežal Paixao da Silva v sóle na Tabordu, ten ho v šestnástke fauloval a nariadenú penaltu premenil Orávik – 2:0. Ešte pred koncom prvej hodiny zvýšili domáci už na 3:0, keď po peknej akcii Brašeň prihral Ďubekovi a ten z prvej nezaváhal. O pár minút po faule Chrena v domácej šestnástke dostali šancu kopať penaltu aj Seničania, ale Casteňada ju v 62. minúte zahodil, keď jeho strelu Chovan zlikvidoval. Domáci sa v ďalších fázach už nikam hnať nemuseli, v 80. minúte mohol znížiť Azankpo, ale Chovan jeho šancu zneškodnil. A pozorný bol aj pri ďalšom pokuse tohto útočníka z Beninu o pár okamihov. ViOn dorazil Záhorákov v 82. minúte, keď si gólový účet v novom klube otvoril Čögley krásnou hlavičkou po centri Ďubeka.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Dnes sme veľmi túžili zvíťaziť. Po prehre so Slovanom a Trnavou sme to chceli zlomiť a zlomili sme to po dobrom výkone. Mohli sme zvíťaziť aj vyšším rozdielom, hráčom nemám čo vytknúť, ďakujem im za dobrý výkon.

Federico Ricardo, tréner Senice: „Nemám veľa čo povedať. Víťaz tohto zápasu bol jasný. Zlatým Moravciam gratulujem.“

ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 4:0 (1:0)

• Góly: 3. Paixao da Silva, 52. Orávik (z 11 m), 58. Ďubek, 82. Čögley, ŽK: Banovič, Urgela, Ľupták – Azankpo, Taborda, Otrísal. Rozhodovali: Očenáš – T. Somoláni, Štrbo
  • Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Chren, Banovič, Brašeň – Ľupták – Dimitrijevič (15. Casado), Paixao da Silva (75. Švec), Ďubek, Orávik – Urgela (68. Duga)
  • FK Senica: Taborda – Herrera, Otrísal, Dias, Kotula – Zezinho, Solano (68. Celis), Tešija – Cuadros (56. Nirennold) – Castaňeda, Azankpo