Kristína Striešková Futbal

Stratégia Prešovčanov opäť nesklamala

Reprezentanti FC Tatran Prešov si na našom domácom ihrisku znova obhájili hraciu stratégiu. Už po tretí krát dokázali otočiť nepriaznivý priebeh stretnutia vo svoj prospech.

**ViOn Zlaté Moravce – 1. FC Tatran Prešov 1:2 **(1:0) Góly: 21. Brčák – 64. Macko, 73. Katona. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Paur, Husár, Bernáth – Lipták, 1265 divákov. Zostavy a striedania: ViOn: Kuciak – Husár, Pavlovič, Majerník, Chren (64. Hodek) – Orávik, Luhový, Paur, Hruška – Brčák (54. Candrák), Bernáth (88. Pinter)
1. FC Tatran: Diviš – Petráš (76. Štetina), Piter-Bučko, Krajník, Krob – Lipták – Kolbas (46. Zošák), Katona (90. Lysjuk), Macko, Jakovlev – Střihavka

Úvod stretnutia veľa futbalovej krásy nepriniesol. Už vo 4. minúte pokúšal šťastenu Macko, ale jeho strela spoza 16-tky preletela ponad Kuciakovu bránku. Po štvrťhodine hry Kolbas našiel na hranici malého vápna Střihavku, tomu lopta v poslednej chvíli odskočila od nohy. Prebiehala 21. minúta, na Orávikov center si z ľavej strany nabehol Brčák a exportnou hlavičkou k žrdi poslal domácich do vedenia. V 26. minúte napriahol z 20-metrov Orávik, jeho strele však chýbala presnosť. Po polhodine hry Macko vysunul Střihavku, tomu v poslednej chvíli vypichol lopti na roh Pavlovič. Ten rozohral Kolbasom, ale Mackova prudká strela mierila do nebies. V závere prvého dejstva Hruškova strela z dobrých 30-metrov poriadne vystrašila Diviša. Po zmene strán začali hostia aktívne. V 46. minúte Mackov center Střihavka hlavou poslal tesne nad Kuciakovu bránku. Poistiť vedenie ViOn-u mohol v 50. minúte Bernáth, ktorý zoči-voči Divišovi z osem metrov prestrelil. V 53. minúte Mackov prudký center Kuciak vyrazil, aby následnú Katonovu strelu odvrátil Husár na roh. Vyrovnania sa Prešovčania dočkali v 64. minúte, keď Macko utešenou strelou z priameho kopu nedal Kuciakovi šancu. V 66. minúte sa skóre mohlo opäť meniť, avšak Hruška z hranice 16-tky preloboval Diviša aj bránku. Útočná aktivita hostí priniesla ovocie v 73. minúte, keď agilný Macko ponúkol tutovku Katonovi, ktorý do prázdnej bránky upravil na 1:2. V 83. minúte mal Katona na kopačke aj tretí gól, Kuciak jeho strelu zázračne vyrazil. V závere domáci vrhli všetky sily do útoku. V 88. minúte Hruškovu tečovanú strelu Diviš skrotil. Keďže hostia záver zvládli, odnášajú si domov veľmi cenné tri body.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Gratulujem Prešovu k víťazstvu. Myslím, že dnes urobil veľký krok k záchrane. My máme abnormálnu maródku, varíme z toho čo máme. V utorok hráme pohár, ktorý je pre nás prioritou.“

Sergij Kovalec, tréner Tatrana:// „Dnes sme videli dobrý zápas. Obe mužstvá chceli vyhrať. Dnes sa šťastie usmialo na nás. Som rád, za dnešný výkon som pochválil svojich hráčov. Zlaté Moravce hrajú v utorok pohár, prajem im veľa šťastia.“ //