Samospráva

Starý bol už v nevyhovujúcom stave: Cintorín v Prílepoch dostal nový plot

Cintorín v mestskej časti Prílepy dostal počas jesene nový plot. Ten starý mal už viacero technických nedostatkov, pre ktoré bola rekonštrukcia potrebná.

Ilustračný obrázok k článku Starý bol už v nevyhovujúcom stave: Cintorín v Prílepoch dostal nový plot
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce

Pôvodný plot na mestskom cintoríne v Prílepoch mal byť podľa vyjadrenia samosprávy v dezolátnom stave.

Zadná časť cintorína bola ohraničená starým a poničeným pletivovým plotom, ktorý bol prerastený náletovými drevinami. V prednej časti bolo oplotenie taktiež výrazne poznačené zubom času. Tu bol najväčším problémom betónový základ plotu, ktorý sa už nebezpečne nakláňal smerom k ceste,“ uviedlo mesto.

Rekonštrukcia sa uskutočnila v mesiaci október, tak aby bol projekt hotový ešte pred Dušičkami. Práce boli podľa vyjadrenia magistrátu zároveň zosúladené s výstavbou novej odstavnej plochy pred cintorínom, ktorú dal vybudovať za svoje vlastné náklady súkromný investor na základe dohody s mestom.

„V zadnej časti cintorína sa vybudoval plot z betónových dielcov. Uskutočnilo sa tu aj čistenie od náletových drevín. V prednej časti sa nanovo vybudovalo oplotenie v časti od vstupu do cintorína smerom k márnici. Nanovo sa tu vybudoval betónový základ, na ktorý sa osadili betónové tvárnice a kovové stĺpiky. Na tieto stĺpiky sa naspäť osadili sieťové dielce,“ uviedol poslanec za mestskú časť Prílepy a viceprimátor mesta Marek Holub.

Podľa jeho slov bol zhotoviteľ projektu vybraný na základe súťaže, pri ktorej bola rozhodujúca cena. Plot na prílepskom cintoríne bol vymenený za 12 041 eur.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie