Kristína Striešková Futbal

Spod Zobora bez bodu

Naši futbalisti si dnes z neďalekej Nitry priniesli namiesto bodu zraneného kolegu, Petra Farkaša.

FC Nitra – ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Góly: 60. Kolár. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Kaspřák, Simončič, Moravčík – Paur, Pavlovič, 1190 divákov.
Zostavy a striedania:
FC Nitra: Hroššo – Kaspřák, Murín, Tóth, Harbuľák – Šimončič (90+ Kotora) – Kolár, Soumah, Gajdoš (85. F. Moravčík), Boszorád (46. Kemláge) – Kroupa
ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, P. Farkaš (46. Babic), Pavol Majerník, Chren – Pavlovič – Hruška, Paur, Orávik (69. Luhový)- Candrák, Hodek (65. Bernáth)

Do zápasu lepšie vstúpila Nitra. V 6. minúte pekne prenikol Soumah, no v páde zakončoval len do gólmana hostí. O desať minút na druhej strane kopal roh Hruška, ale Pavlovič hlavičkoval nepresne. V 18. minúte mali šancu Nitrania. Gajdoš pekne posunul na Kroupu, ten však z dobrej pozície pálil nad. Po pätnásť nie príliš zaujímavých minútach sa k zakončeniu odhodlal domáci Gajdoš, z 30 m ale nemieril presne. Z ďalšieho nitrianskeho útoku skúšal šťastie hlavou vysoký Kroupa. Lopta však opäť nesmerovala medzi žrde.
Druhý polčas sa začal veľkou aktivitou domácich. V 48. minúte Soumah z diaľky takmer prekvapil Kuciaka, po Gajdošovom rohu Šimončič hlavičkoval vedľa a po akcii Soumaha s Kolárom v gólovej pozícii nedočiahol na center Šimončič. Hostia pohrozili v 58. minúte, kedy po Candrákovom centri hlavička Hodeka len tesne minula Hroššovu bránu. Aktivitu potom opäť prebrali Nitrania, Kemlágeho strelu ešte brankár ViOn-u zneškodnil, ale o chvíľu už nestačil na koncovku Kolára, ktorého krásne vysunul Soumah. Hneď z ďalšej akcie už mohlo byť 2:0, Soumah opäť pekne vysunul Kolára, no toho Kuciak tentokrát vychytal. V 72. minúte opäť úradoval Soumah, no namieril len do bočnej siete. Skóre sa nezmenilo ani v 84. minúte, kedy koncovku Kolára zmaril brankár hostí a Soumah následne prekopol.

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: „Myslím si, že hráči ukázali veľkú vôľu po víťazstve. Počasie a terén ovplyvnili najmä prihrávky, ale my sme si vytvorili dosť príležitostí na to, aby sme vyhrali. Pre nás je toto víťazstvo veľmi dôležité, aby sme nespadli dole v tabuľke.“ Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Dnes v nefutbalovom počasí a na hrboľatom ihrisku viazla kombinácia z oboch strán. Po zranení Farkaša sme museli preskupiť rady, čo Nitra v druhom polčase využila na strelenie gólu. Našim fanúšikom sa musím ospravedlniť za dnešný výkon. Odkedy som pri mužstve, sme takýto slabý výkon nepodali.“