Richard Pročka Iné športy

Špičkoví hráči to rozbalili: V Moravciach lietali taniere

Cez víkend sa v Zlatých Moravciach konali Majstrovstvá Slovenska v ultimate frisbee 2012 v divízii OPEN a zároveň sa uskutočnili MSR v individuálnych disciplínach, prebehlo aj každoročné Valné zhromaždenie členov SAF. Víťazom je Mental Discorders Bra

V Zlatých Moravciach sa v nedeľu podvečer skončili Majstrovstvá Slovenska v ultimate frisbee a súťažiach individuals. V ultimate sa počas roka v rôznych mestách Slovenska odohrali ligové kolá a v septembri finálové kolo, ktoré určilo nového majstra Slovenska, kým v individuálnych súťažiach prebehla disciplína Hoď a chyť (TRC – Throw, Run and Catch) a prebehlo finále v Hode do diaľky. Celé podujatie bolo výborne zorganizované domácim tímom Golden Ants (Zlaté Mravce).

V nedeľu od 15.30 sa hrali na mestskom štadióne finálové zápasy. Proti sebe sa postavili dva bratislavské tímy. Mental Discorders bol bez jedinej prehry a vyhral nad Outsiterz 5:4, Baník Lásky Prievidza vyhral nad Golden Ants 10:9.

Nad Golden Ants zvíťazila Prievidza[/si­ze][/color]

Golden Ants – Zlatým Mravcom sa v nedeľu po športovej stránke neveľmi darilo. Nedeľa oproti sobote, kedy vyhrali všetky zápasy, bola sklamaním. //„Obsadili sme 4. miesto, po sobote toto umiestnenie pokladám za neúspech, pretože víťazstvom v skupine sme sa dostali hneď do semifinále, tam sme bohužiaľ prehrali s tímom Outsiterz dosť vysoko 10:4. Potom súboj o 3. miesto bol tesný zápas, s Baníkom Prievidza sme prehrali 10:9. Takže až taká veľká spokojnosť nie je, ale taký je šport.“ //Hovorí za domáci tím Patrik Pinter.

Podľa slov Patrika je vždy čo zlepšovať: „Mali by sme zlepšiť účasť na tréningoch a každý by mal na sebe pracovať, na kondícii aj na technike hádzania.“

Videli sme aj krkolomné kúsky „akrobatov“, podľa jedného z divákov v tejto hre boli zbytočné. Podstatné bolo zvládať základné hody za každého počasia (v sobotu fúkalo). Sú názory, že omnoho ťažšie ako proti vetru je trafiť cieľ tanierom hodeným po vetre.

Zaujímavé bolo vidieť, že po každom zápase tímy urobili kruh, v ktorom diskutovali o zápase. Vypĺňali formulár, kde hodnotili fair play súpera. Na konci turnaja sa vyhlásil víťaz v spirit of the game, za čo sa tiež rátali body. „Súper hodnotí súpera, či boli v zápase fyzické kontakty, dodržiavali pravidlá, namietali, diskutovali. Spirit of the game je ocenenie, ktoré si hráči vážia,“ vysvetľuje Matúš Mondočko, hráč usporiadateľské­ho tímu.

Nijaký biznis[/size][/co­lor]

Frisbee ultimate sa drží mimo veľkého biznisu. „Hráči hrajú zadarmo, presnejšie, z vlastných peňazí platia náčinie, ubytovanie a cestovné náklady. V zámorí je pritom ultimate masovo rozšírený, prestížny šport. Slovenská asociácia frisbee na MSR nám poskytla dotáciu, bolo lacnejšie štartovné pre všetky tímy, čo je určitá pomoc,“ uviedol Patrik.

Väčšina divákov na zlatomoravskom štadióne boli hráči iných družstiev na turnaji či kamaráti. „Mrzí nás, že aj napriek tomuto krásnemu počasiu neprišiel väčší počet divákov. Myslím si, že bolo na čo pozerať. Hrala tu naozaj slovenská špička,“ dodáva Patrik.

Hráči Golden Ants neváhajú vycestovať aj mimo republiku. Hrali v Rimini, prímorskom talianskom meste na plážovom ihrisku, ČR, Poľsku, Slovinsku, Rakúsku.

Výsledky MSR 2012 v ultima­te[/size][/co­lor]

1.Mental Discorders Bratislava 2.Outsiterz Bratislava 3.Baník Lásky Prievidza 4.Golden Ants Zlaté Moravce 5.Morthens Trnava 6.Scirpions Bratislava 7.U.F.O. Špačince 8.KeFear Košice 9.Kus plastu Senica 10. Outsiterz B Bratislava

Spirit of the Game[/color] Scorpions Bratislava

V individuálnych disciplínach zvíťazili Andrej Turan a Katka Boďová. V hode do diaľky uspela aj naša domáca hráčka Mária Taligová s druhým najdlhším hodom 57 metrov.

Anna Mondočková Foto: autor a Juraj Drienovský

frisbee
12
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie