Futbal

Smelé plány ViOn-u: Túži po prvej šestke, pokukuje aj po Slovenskom pohári

Slovenský futbalový klub FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble chce v jarnej časti Fortuna ligy 2019/2020 nadviazať na výkony z jesene.

Ilustračný obrázok k článku Smelé plány ViOn-u: Túži po prvej šestke, pokukuje aj po Slovenskom pohári
4
Galéria

Do tímu trénera Karola Praženicu pribudli dve nové tváre, až šiesti futbalisti odišli.

V Zlatých Moravciach túžia po umiestnení v prvej šestke. „Jesenná časť bola pre nás po športovej stránke úspešná, aj preto sa tešíme na štart jarnej časti. Vieme, že prvé štyri kolá budú vabank – všetci túžime po hornej šestke. Naša pozícia nám velí, aby sme sa o ňu pobili. Sme v hre aj v Slovnaft cupe, ktorý sme už raz vyhrali a nebolo by zlé, v roku v ktorom oslavujeme 25 rokov existencie klubu, toto víťazstvo zopakovať. Bolo by pekné dostať sa do pohárovej Európy. Stále sme rodinný klub, finančne sme zabezpečení,“ uviedol Martin Ondrejka, ekonomický riaditeľ klubu.

V príprave odohrali Zlaté Moravce sedem stretnutí s bilanciou 4 víťazstvá, jedna remíza a dve prehry. Najlepším strelcom bol Martin Kovaľ s piatimi gólmi.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

„Budeme sa snažiť pokračovať v jesenných výkonoch. Z mužstva odišlo šesť futbalistov a dvaja prišli. Potrebujeme ešte jedného útočníka, niečo máme rozrobené, uvidíme ako to vypáli. Mužstvo sa už teší na úvodný zápas. Vieme, že všetko máme vo vlastných rukách. Budeme sa snažiť uhrať hornú šestku. V prípade, že to nevyjde, máme ďalšiu motiváciu v pohári, v ktorom sa budeme snažiť urobiť čo najlepší výsledok. V príprave sme dali možnosť aj chlapcom z našej akadémie. Haspra a Mihálik sú na súpiske pre jarnú časť sezóny. Je dobré, že máme vo Vrábľoch tretiu ligu, kde sa mladí hráči môžu vyhrať,“ povedal tréner Karol Praženica.

Za kabínu povedal pár slov kapitán Tomáš Ďubek: „Sme radi, že zimná príprava je minulosť. Tešíme sa na ligu. Všetci veríme, že uhráme top šestku. V Žiline chceme uhrať taký výsledok, aby sme boli spokojní.“

  • odchody: Jacy Oliveira, Murilo Henrique, Shaka Mawuli Eklu, Junior Silvio, Senad Jarovič
  • príchody: David Hrnčár, Marko Kelemen.

Káder ViOnu-u na jarnú časť FL:

brankári: Branislav Pindroch, Adrián Chovan

obrancovia: Martin Tóth, David Haspra, Jakub Brašeň, Michal Pintér, Peter Čogley, Martin Chren, Antonio Asanovič

stredopoliari: Gustavo Henrique Cabral de Souza, Tomče Grozdanovski, Martin Kovaľ, Anton Sloboda, Tomáš Ďubek, Jakub Švec, Denis Duga, Dávid Richtárech, Peter Orávik, Adam Mihálik, David Hrnčár

útočníci: Vladimír Tkáč, Marko Kelemen

ViOn túži po prvej šestke
4
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie