Marián Strnádek Futbal

Sme v semifinále Slovenského pohára!

Naposledy v roku 2007 postúpili hráči ViOnu Zlaté Moravce do semifinále Slovenského pohára, ktorý následne aj vyhrali. Dnes sú na najlepšej ceste úspech z nedávnej minulosti zopakovať.

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 2:0 (0:0)

Góly: 59. Kuračka, 87. Pavlovič

ŽK: 8. Chren, 83. Janečka – 85. Harbuľák

ČK: 69. Pavelka – 69. Hroššo

Diváci: 824

Rozhodcovia: Pavlík – Mókoš, Petríček

Zostava FC Nitra:

Hroššo – Kolmokov, Tóth, Haburľák, Štetina (72. Chudý), Hodúr, Šimončič, Kaspřák, Glenda (63. Kotora), Valenta (83. Mikuš), Rák (K)

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce:

• Kuciak –
  • Pavlenda – Janečka (90.+ Candrák) – Majerník – Chren –
  • Kuračka (K) – Babic – Náther (81. Tomko) – Pavlovič – Tomášek (58. Stojanovič) –
  • Pavelka –

Prvú strelu na bránu vyslal v 5. minúte Babic, trafil iba pripraveného Hrošša. V 11. minúte si šikovne loptu v pokutovom území Nitry prebral Tomášek, no jeho krížna strela nemierila na bránu. O minútu na to sa po peknej kombinácií dostal k strele Kuračka, no jeho pokus obrana hostí zblokovala. Vzápätí vzruch na tribúny priniesol údajný faul na Pavelku vo veľkom vápne hostí. V 14. minúte zahrozili aj hostia, Rák z prvej pálil nad bránu. V 18. minúte po zaváhaní nitrianskej obrany spoza šestnástky pekne vypálil Pavelka, ale ani on sa netrafil do priestoru brány. V 22. minúte sa ako víchor po pravej strane prehnal Pavlenda, ale jeho nahrávku nedokázali naši chlapci zužitkovať. Po polhodine hry to z diaľky skúšal Pavlovič, jeho strela nenarobila Hroššovi väčšie vrásky. V 35. minúte obrovskú šancu spálil Pavelka. Najprv spracoval nakopnutú loptu od Majerníka, dal Kuračkovi, ten mu loptu vrátil a útočník domácich sa sám rútil na bránku hostí, no nanešťastie prestrelil. Tesne pred koncom prvého polčasu sa ešte do šance dostal nebezpečný Pavelka, jeho hlavička smerovala iba do rúk pozorného Hrošša.

Druhý polčas začali aktívnejšie ViOnisti, Babicovu jedovku Hroššo len-len udržal. V tej istej minúte po krásnom Chrenovom sóle zakončoval Pavelka, ale nie dosť razantne. ViOn tlačil, v 50. minúte po ukážkovej akcii zakončoval Kuračka. V 54. minúte bol v obrovskej šanci Pavlenda, po Babicovom centri z päťky napálil do Hrošša. Z nasledujúceho rohu hlavičkoval tesne nad bránu Pavelka. V 59. minúte to konečne prišlo. V strede poľa vybojoval loptu Janečka, dal napravo na Náthera, ten do šestnástky poslal prudký center. Lopta sa napokon nejako dostala až ku kapitánovi ViOnu Kuračkovi, a ten už skóroval, 1:0! O tri minúty na to mohlo byť už aj 2:0, ale Kuračka svoj druhý gól zblízka nepridal. V 70. minúte sa v pokutovom území Nitry strhla veľká mela, ktorej rezultátom boli červené karty pre kohútov Pavelku a Hrošša. ViOn sa nadýchol k tlaku, v šanciach boli Pavlovič a Kuračka. V 82. minúte si na Babicov roh nabehol Kuračka, jeho hlavičku Chudý s námahou vyrazil a Majerníkova dorážka mierila nad bránu. Napokon to prišlo v 87. minúte! Po ľavej strane potiahol Tomko, nacentroval do šestnástky a Pavlovič už nemal problém skórovať, 2:0! V nadstavenom čase sa štyria naši hráči rútili na dvoch Nitranov, ale Chren akciu nedokázal zakončiť gólovo. Streliť gól mohol v nadstavenom čase aj Kuračka, Chudý ho vychytal

FC ViOn postúpil do semifinále Slovenského pohára.