Sme lepší ako priemer? Takáto bola volebná účasť v Zlatých Moravciach

O tom, kto bude viesť mestá a obce najbližšie roky, je definitívne rozhodnuté. Koľko z nás sa, ale naozaj vydalo k urnám?

Ilustračný obrázok k článku Sme lepší ako priemer? Takáto bola volebná účasť v Zlatých Moravciach
Zdroj: TASR

Voliči na celom Slovensku sa cez víkend vybrali k urnám. Komunálne voľby 2018 rozhodli o primátoroch, starostoch a poslancoch zastupiteľstiev na najbližšie roky. My sme sa pozreli na to, koľko oprávnených voličov sa u nás rozhodlo využiť svoje právo.

Celoslovenská volebná účasť v komunálnych voľbách bola podľa Štatistického úradu Slovenskej republiky (ŠÚ SR) 48,67 %. Volebná účasť v Nitrianskom kraji činila 47,91 %. Za celý okres Zlaté Moravce bola účasť vyššia, a to 53,25 %.

Podľa údajov ŠÚ SR, v meste Zlaté Moravce bolo celkom 10 323 zapísaných voličov. Viac ako polovica však voliť nešla. Volebná účasť v našom meste bola 42,69 %.

Zlaté Moravce povedie staro-nový primátor Dušan Husár, ktorý kandidoval s podporou strán SMER – sociálna demokracia a Slovenská národná strana. Voliči mu dali 3 268 hlasov. Druhá v poradí skončila Marta Balážová, za ktorú hlasovalo 621 ľudí. Na treťom mieste skončil Ivan Debnár, ktorý získal 439 hlasov. Štvrtú priečku obsadil Viliam Slávik s 32 hlasmi.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk