Kultúra

Sladký deň v Mestskom múzeu: Návštevníci budú môcť ochutnávať včelí med

Začiatkom marca sa na pôde mestského múzea uskutoční Deň medu. Návštevníci budú zavedení do tajov získavania tejto pochúťky.

Ilustračný obrázok k článku Sladký deň v Mestskom múzeu: Návštevníci budú môcť ochutnávať včelí med
Zdroj: TASR

Do tajov získavania medu, ktorý je známy svojimi liečivými účinkami, zavedie návštevníkov Mestské múzeum v Zlatých Moravciach v pondelok 2. marca 2020 od 8.00 – 12.00 hodiny.

Názornou ukážkou získavania medu s používanými nástrojmi pri práci predvedie včelár Jaroslav Zhorela. Múzeum sľubuje, že na podujatí nebude chýbať ani sladká ochutnávka.

Med je jedným z prvých sladidiel, ktoré človek spoznal a začal využívať vo svojej strave. Neskôr spozoroval aj jeho blahodarné pôsobenie na svoj organizmus.

„Pre jeho antibakteriálne a protizápalové účinky mnohí po ňom siahajú najmä v zimnom období. Má však všestranné využitie nielen v lekárstve, ale i v kuchyni a kozmetike,“ vysvetľuje Ľubica Packová-Zahradárová z Ponitrianske­ho múzea.

„Vzniká z nektáru zozbieraného z rastlín, alebo tzv. medovice. Pomocou výlučkov hltanových žliaz ho pretvárajú včely na tekutinu, ktorú uskladňujú v plástoch. V teple, ktoré včelstvo vytvára a odparovaním sa mení na hutný a mikrobiálne stály med,“ dodáva.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie