Skýcov ukončil zimu v našom regióne

Klub biatlon Skýcov zorganizoval 11. ročník Štafetového behu na 1km. Organizátori prekonali teplotné prekážky a dostali za to veľké malé prekvapenie.

Richard Pročka Iné športy
Richard Pročka Iné športy

Skýcov ukončil zimu v našom regióne

Klub biatlon Skýcov zorganizoval 11. ročník Štafetového behu na 1km. Organizátori prekonali teplotné prekážky a dostali za to veľké malé prekvapenie.

Skýcovčania už po jedenásty rok usporiadali štafetový beh v areály chaty Breziny. Nestratili chuť ani po tom, ako sa im tento zámer minulý rok, pre predčasné teplo, nepodaril. Aj tento ročník bol ohrozený a beh si v areály usporiadatelia doslova vydreli. Ako prezradil organizátor podujatia Marián Miškov zo ZO ZTŠČ Klub biatlon Skýcov, v časti úseku sa pre piatkové teplá úplne roztopil snehový povrch a tak prišli na rad lopaty. Nič nesmelo zabrániť akcii, ktorá je v Skýcove už tradične o dobrej nálade a láske k tomuto zimnému športu. Marián Miškov prezradil, že aj „napriek veľmi ťažkým snehových podmienkam jazdci zvládali prekážky… Mohli sme sledovať krásne súboje.“

Štafetový beh sa usporadúva vždy po januárovom bežkárskom pochode okolo obce. Nakoniec, Skýcovčania majú tento zimný šport doslova v krvi. Tradícia lyžovania začala v Skýcove už v roku 1954 a najväčšiu medzinárodnú slávu areál chaty Breziny zažil v 70. a 80. rokoch.

Sily si zmerala dvadsiatka profesionálnych aj neprofesionálnych športovcov všetkých vekových kategórií. Hlavnou časťou programu bol súboj dvoch štafetových tímov, z ktorých vyhral tím pod vedením Mariána Miškova. Bežcom s najlepším časom sa stal Miroslav Žikavský. Každý si vyslúžil jedinečné ocenenie a malý darček. Celú akciu uzavreli Skýcovčania priateľským posedením v teple chaty.

Nečakaným ozvláštnením podujatia bola účasť novej krvi v radoch súťažiacich. K pravidelným účastníkom sa totiž pridala skupina „drobcov“, ktorá prekvapila najmä organizátorov podujatia. Nadšenie z tohto veľkého malého prekvapenia neskrýval ani starosta obce Tomáš Kolembus. „Dnes som spokojný, pretože tu konečne vidíme omladinu. Som rád, že k zimnému športu vediete aj deti. Teším sa z vašej účasti,“ povedal pre zúčastnených.

Zachovávanie tejto tradície je v obci len jednou z veľkého súboru kultúrnych a športových udalostí, ktoré sa v Skýcove každoročne organizujú a ktoré v dnešnej dobe tak veľmi potrebujeme. Hoci dal sobotný štafetový beh s najväčšou pravdepodobnosťou definitívnu bodku za tohtoročnou bielou zimou, už dnes sa pripravuje v obci program jarných a letných mesiacov.

Štafeta č. 1: Ivanka Dávidová, Michal Žikavský, Simon Mihalík, Vladka Juríková, Jaroslav Žikavský, Dáška Žikavská, Marián Mihalík, Miroslav Žikavský, Colin Jurík, Thomas Mihalík – celkový čas 1:18:01

Štafeta č. 2: Laura Mihalíková, Rozália Matejová, Milan Matejov, Dávidko Jurík, Peter Mihalík, Martina Matejová, Miloš Dávid, Marián Miškov, Šimon Dávid, Lujza Mihalíková – celkový čas 1:15:08

Skýcov ukončil zimu v našom regióne
1
Galéria
stafetaskycov
16
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín