Adriana Blahová Kultúra

Škôlkari hviezdili pod stromčekom: Rodičov dojali až k slzám

Najkrajšie sviatky sú zaiste Vianoce. Keď stromček zasvieti všetko sa ligoce. Sú to sviatky, na ktoré sa tešia nielen mladší, ale aj starší.

Ilustračný obrázok k článku Škôlkari hviezdili pod stromčekom: Rodičov dojali až k slzám
Foto: Adriana Blahová

Desiateho decembra pozvali deti do MŠ na Kalinčiakovej ulici svojich rodičov na vianočné besiedky. V triedach vládla pravá vianočná atmosféra, ktorú si vychutnávali nielen deti, ale aj ich rodičia. Každá trieda si pripravila krátky kultúrny program. My sme s redakčným fotoobjektívom navštívili triedu predškolákov.

Nechýbala ani Tichá noc

Zišli sa v nej rodičia i ďalší hostia, aby prišli podporiť svoje deti, ktoré si s pani učiteľkami pripravili krásny program a oslávili tak sviatočné obdobie. Program bol plný básničiek, pesničiek a tancov so zimnou a sviatočnou tematikou. To všetko sa odohralo pri stromčeku. Nechýbali ani tradičné vianočné pesničky ako Tichá noc. Pri jej tónoch zhasli svetlá a v triede žiarili len blikajúce svetielka na stromčeku.

Hodinový program bol odmenený veľkým aplauzom, kde-tu i slzičkou dojatia. „Deti sa chceli na vianočnej besiedke zaskvieť pred svojimi rodičmi len v tom najlepšom svetle, preto šikovne nacvičovali každý detail svojej scénky. Na prípravu mali tri týždne,“ hovorí pani učiteľka.

A čo na to rodičia? „Krásne to bolo, aj tie kostýmčeky deťom pristali," nadchýnala sa mladá mamička Kamila.

Vitaj Mikuláš

Kto to cinká? Kto to zvoní ? …Už pri vstupe do priestorov MŠ Prílepy bolo cítiť slávnostnú atmosféru. Samotná výzdoba interiéru škôlky nasvedčovala tomu, že ako každý rok aj tento do prílepskej materskej školy 5. decembra zavítal Mikuláš, aby odmenil sladkosťami deti za svoje celoročné snaženie, poslúchanie a učenie sa. Program na besiedku nacvičili pani učiteľky Šalingová a Benčeková.

O zážitky z príchodu Mikuláša sa s nami podelila riaditeľka MŠ Zuzana Šalingová. „Deti čakali Mikuláša z rozžiarenými očkami a peknými básničkami a piesňami, ktoré sa naučili pri tejto slávnostnej príležitosti. Predškoláci, ale aj tí maličkí svojím prednesom a spevom zaujali nielen Mikuláša, ale všetkých prítomných rodičov, starých rodičov a súrodencov. Rodičia pripravili občerstvenie pre deti a za pekný program a veselú zábavu si deti vyslúžili aj krásnu Mikulášsku tortu, ktorá veľmi chutila. Všetci prítomní sa spoločne občerstvili a za zvukov vianočných piesní sa naladili na vianočný čas, ktorí všetci spoločne očakávame. Po vydarenej zábave deti sľúbili Mikulášovi, že budú poslušné a o rok sa stretnú zas,“ hovorí riaditeľka.

Riaditeľka MŠ Zuzana Šalingová vyjadruje touto cestou poďakovanie všetkým rodičom, ktorí sa podieľali na príprave občerstvenia a prispeli sladkosťami do Mikulášskych balíčkov. „V neposlednom rade naša vďaka patrí Petrovi Kerešovi, ktorý svojou účasťou v úlohe Mikuláša prispel k veselej a uvoľnenej atmosfére počas celého príjemného večera.“

Vianočné besiedky
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie