Samospráva

Samospráva si berie dva nové úvery: Poslúžia na financovanie investícií mesta

Poslanci Zlatých Moraviec rozhodli, že si mesto prevezme preklenovací a investičný úver dokopy v hodnote takmer 690-tisíc eur. Na čo konkrétne poslúžia?

Ilustračný obrázok k článku Samospráva si berie dva nové úvery: Poslúžia na financovanie investícií mesta
Zdroj: Dnes24.sk

Preklenovací úver bude vo výške 503 200 eur a investičný splátkový úver vo výške 185 000 eur. Podla vyjadrenia radnice, preklenovací úver bude použitý na predfinancovanie podpôr z európskych fondov na základe schválených investičných aktivít mesta a schválených projektov financovaných z fondov Európskej únie (EÚ).

Konkrétne pôjde o projekt vodozádržných opatrení v meste, podpora triedeného zberu a ďalšie projekty na investičné akcie mesta schválené mestským zastupiteľstvom,“ vysvetľuje magistrát.

Ako ďalej vedenie mesta uviedlo, investičný splátkový úver bude použitý na spolufinancovanie oprávnených výdavkov a dofinancovanie neoprávnených výdavkov na investičné akcie schválených projektov financovaných z fondov EÚ. Sem spadajú vyššie zmienené projekty, ale aj ďalšie, ako napríklad výstavba ihrísk a rôzne rekonštrukcie budov patriacich mestu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie