Futbal

Rozdelili so body: Zlatomoravecký ViOn remizoval s MFK Ružomberok

Futbalisti Zlatých Moraviec odohrali počas víkendu ďalšie kolo v rámci najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Fortuna ligy. Ako sa im darilo?

Ilustračný obrázok k článku Rozdelili so body: Zlatomoravecký ViOn remizoval s MFK Ružomberok

ViOn od začiatku potvrdzoval, že do Liptova prišiel s ofenzívnym apetítom, mužstvá divákom servírovali otvorený futbal. Pod prvý strelecký pokus sa v 3. minúte podpísal hosťujúci Gešnábel, jeho ľavačka z diaľky však minula pravý dolný kút bránky Liptákov. V 10. minúte hostia potiahli rýchlu akciu po pravej strane, Chren vypálil zo sľubnej pozície, ale domáci jeho strelu zblokovali. O tri minúty nato sa na druhej strane Haskič ocitol zoči-voči Kováčovi, hlavou však iba pohladil loptu a tá minula bránku.

V 27. minúte sa obrovskej chyby dopustil mladý domáci brankár Krajčírik, lenže Urgela netrafil opustenú bránku. V 29. minúte Daniel určite prekvapil nielen brankára hostí Kováča, ale asi aj sám seba a z ťažkého uhla pravačkou zasunul loptu pod brvno – 1:0. Dlho sa domáci z vedenia netešili, o šesť minút nato Gešnábel po rohovom kope zblízka dopravil do siete odrazenú loptu od žrde – 1:1. Dve minúty pred naplnením prvého dejstva Dobrotka po surovom faule na Gála-Andrezlyho uvidel druhú žltú kartu a hostia pokračovali v zápase len s desiatimi mužmi.

V 51. minúte sa Gešnábel prekľučkoval až pred Krajčírika a po osobnom súboji s P. Maslom v páde už nezakončil. Hostia si pýtali pokutový kop. V 62. minúte Kochan spoza šestnástky namieril len nad. V 65. minúte Haskič vyhral vysoký súboj s Kováčom, ale hlavou minul bránku hostí. O chvíľu nato Krajčírik vytlačil nad nepríjemnú Karlíkovu hlavičku. V 76. minúte sa do veľkej šance dostal Kunca, no prehlavičkoval aj bránku ViOnu. V 84. minúte Daniel pripravil streleckú parketu pre Kostadinova, toho vychytal Kováč. Na skóre sa už nič nezmenilo.

Hlasy trénerov

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Nám sa bod máli, naším cieľom bolo víťazstvo. Dobre sme zápas rozbehli, išlo sa do vedenia, potom prišlo vyrovnanie. V druhom polčase sme boli málo dôrazní v súperovej šestnástke, keď sme sa aj dostali do gólových šancí, tým pádom sme nemohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Aj preto sa stretnutie skončilo remízou. Moravce sa prezentovali ako nepríjemný, behavý súper.“

Juraj Jarábek, tréner ViOnu: „Tešili sme sa do Ružomberka, máme tu kamarátov, Ružomberok má výborné mužstvo, výborných trénerov, preto sme čakali ťažký duel, čo sa aj potvrdilo. Chalani boli veľmi dobre pripravení, no najmä to dokázali aj na ihrisku. Vedeli, čo majú hrať, boli tiež absolútne uvoľnení. Pribrzdilo nás Dobrotkovo vylúčenie, ale aj desiati sme boli nebezpeční smerom dopredu, čo bolo veľmi dôležité. Párkrát sme mali aj šťastie, s bodom sme spokojní.“

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (1:1)

• Góly: 29. Daniel – 35. Gešnábel. Rozhodovali: Hrčka – Slyško, Kováč, ŽK: Kupec – Dobrotka, Urgela, Szymonowicz, ČK: 43. Dobrotka (ViOn) po 2. ŽK, 1442 divákov

Zostavy a striedania:

• Ružomberok: Krajčírik – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec (66. Kunca) – Qose – Daniel, D. Takáč (76. Kostadinov), Kochan, Gál-Andrezly – Haskič
  • Zlaté Moravce: Pavol Kováč – Dobrotka, Nikolič, Karlík, Chren – Szymonowicz – Ewerton (87. Bariš), De Oliveira Silva (90.+2 Sládek), Záhumenský – Gešnábel (76. Cleber) – Urgela