Kultúra

Retro večer v múzeu: Ako sa u nás žilo pred 60-timi rokmi?

Netradičná výstava v Mestskom múzeu v Zlatých Moravciach. Hostia z oblasti zdravotníctva, kultúry a fotografického priemyslu si zaspomínajú nielen na začiatky v práci, ale i na zmeny a požiadavky, s ktorými sa museli vyrovnávať v období tvrdého komunizmu.

Ilustračný obrázok k článku Retro večer v múzeu: Ako sa u nás žilo pred 60-timi rokmi?
23
Galéria

Čaká na nás zaujímavé podujatie, ktoré určite poteší najmä fanúšikov tvrdého retra! V stredu, 13. marca 2019 o 17.30 hod. si v priestoroch Mestského múzea v Zlatých Moravciach, Námestie A. Hlinku č. 1 pripomenieme na Retro večeri nedávnu minulosť z obdobia 50. a 60. rokov minulého storočia.

„Hostia z oblasti zdravotníctva, kultúry a fotografického priemyslu si zaspomínajú nielen na začiatky v práci, ale i na zmeny a požiadavky, s ktorými sa museli vyrovnávať,“ informuje vedenie múzea.

Ako dodalo múzeum, rýchly rozvoj vedy a techniky má dopad na ľudí vo všetkých smeroch. „Odzrkadľuje sa nielen na nových a neustále sa rozvíjajúcich výdobytkoch doby, ale aj na zmene spôsobu života. A keď sa zamyslíme nad tým, ako sa žilo pred tridsiatimi, štyridsiatimi či šesťdesiatimi rokmi, vidíme neuveriteľnú zmenu. Aj o nej sa bude hovoriť na Retro večere v Mestskom múzeum v Zlatých Moravciach“ uvádza múzeum.

Pozrite si v našej priloženej fotogalérii dobové zábery Zlatých Moraviec z druhej polovici minulého storočia!

Foto: ilustračné

Zaspomínajte si: Archívne zábery Moraviec z 80-tych rokov minulého storočia
23
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie