Peter Klimant Futbal

V 4. kole najvyššej slovenskej futbalovej ligy si Zlatomoravčania zahrali proti Záhorákom. Súboj bol vyrovnaný od samého začiatku. Príležitostí bolo na oboch stranách viacero, gól však nepadol ani jeden. Moravce remizovali so Senicou 0:0.

Ilustračný obrázok k článku Proti ViOn-u sa postavili futbalisti zo Záhoria: Mnoho streleckých príležitostí, no žiaden gól

Úvodné dejstvo stretnutia prinieslo obojstranne otvorený futbal s množstvom streleckých príležitostí na oboch stranách. Už v 1. minúte Valentova strela z dobrých 30 metrov vystrašila Šullu. V 6. minúte Piroska našiel na hranici „malého vápna“ Kosorína, ten však zo sľubnej pozície nenamieril presne. V 20. minúte si Ďurica šikovne obhodil Pilára, z okraja šestnástky však prestrelil. Vzápätí Chren nabil Charizopulosovi, ktorého strele chýbali decimetre. Do konca polčasu bolo viacero šancí na oboch stranách, gól napriek tomu nepadol.

Na začiatku druhej polky stretnutia sa hráči ViOn-u neustále tlačili pred šestnástku Záhorákov. V 51. minúte Pavledna poslal do brejku Valentu, toho však v poslednej chvíli zblokoval Pavlík. Následne napriahol z 15-tich metrov Orávik, pozorný Šulla jeho strelu vyrazil. V 63. minúte posunul Ďurica striedajúcemu Pilátovi, brankár hostí bol však opäť na mieste. Šulla držal Senicu nad vodou aj v ďalšom priebehu duelu a aj vďaka jeho ďalším dobrým zákrokom si odviezla Senica zo Zlatých Moraviec bod za bezgólovú remízu.

Hlasy trénerov

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Diváci videli bojovný zápas. Vedeli sme, že súper má kvalitný stred poľa a ten sme sa snažili eliminovať. Mali sme dostatok streleckých príležitostí, škoda, že sa aspoň jedna z nich neujala. Myslím si, že remíza je spravodlivá.“

Pavel Hapal, tréner Senice: „Videli sme obojstranne snaživý futbal. Myslím, že sme boli lepší na lopte aj v kombinácii. Súper mal viac streleckých šancí, no hrá sa na góly. Tie sme nedali a z tohto pohľadu som sklamaný. Na druhej strane nemám čo hráčom vytknúť.“

ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 0:0

Rozhodoval: Weiss, ŽK: Nikolič, Sabo – Hušek, 1248 divákov

zostavy a striedania:

ViOn Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Štrbák, Nikolič, Chren – Orávik, Sabo, Ďuričič, Charizopulos (62. Pilát) – Ďurica (88. Pavelka) – Valenta (73. Mashike)

FK Senica: Šulla – Chvátal, Pavlík, Pilár, Mazáň – Hušek – Hlohovský, Opiela (86. Komara), Piroska, Kalabiška – Kosorín (64. Majtán)