Futbal

Proti Senici to nevyšlo: Futbalisti Zlatých Moraviec prišli domov bez bodu

Futbalisti Senice zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 9. kola skupiny o záchranu vo Fortuna lige 2018/2019 nad Zlatými Moravcami 3:1. Našim nevyšiel prvý polčas, v ktorom dvakrát inkasovali a od 22. minúty hrali bez vylúčeného Noeho Kwina.

Ilustračný obrázok k článku Proti Senici to nevyšlo: Futbalisti Zlatých Moraviec prišli domov bez bodu

Pred zápasom slávnostne odovzdali Dangubičovi cenu za gól mesiaca apríl. Seničania hrajúci vo veľkej pohode potvrdili svoju formu aj v prvom polčase. Už v 11. minúte si po priamom kope Zezinha hlavou strelil vlastný gól stopér Kwin. Ten istý hráč urobil v 22. min hrubú chybu, po ktorej zatiahol ručnú brzdu, fauloval unikajúceho Derettiho a videl ČK. Domáca prevaha bola od tohto momentu ešte výraznejšia. Dvakrát skúšal strelecké šťastie El Moundane, raz trafil brvno. V 25. minúte domáci zdvojnásobili svoje vedenie. Zezinhov center našiel na päťke Segbeho a ten hlavou usmernil loptu do siete. Hostia si vypracovali z ojedinelého protiútoku šancu. Válovčanova strela sa však iba obtrela o pravú žŕdku Vorelovej bránky, ktorý debutoval v senickom drese. V 45. min zahodil gólovú šancu Segbe, ale zoči – voči Chovanovi nepochodil.

Po zmene strán tempo opadlo. Domáci kontrolovali hru. V 54. min vyšiel Záhorákom rýchly protiútok, po centri Segbeho sa z päťky presadil Deretti. O dve minúty neskôr sa hosťom podarilo streliť čestný gól, keď po faule Otrísala na Šveca nariadil rozhodca Chmura pokutový kop – Ďubek s prehľadom premenil. Seničania mohli vyhrať aj väčším rozdielom, ale Diaz a najmä dvakrát Segbe zahodili tutovky. Seničania pokračujú v spanilej jazde, keď zvíťazili siedmykrát za sebou. Domáci tréner Ricardo Cheu dal v druhom polčase šancu aj trom dorastencom – Carovi, Martišiakovi a Totkovi.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce 3:1 (2:0)

Góly: 11. Kwin (vlastný), 25. Segbe, 54. Deretti – 56. Ďubek (z 11 m), ŽK: Otrísal, Deretti, Totka – Grozdanovski, Brašeň, Ľupták ČK: 22. Kwin (Zlaté Moravce), rozhodovali: Chmura – Ádám, Perát, 867 divákov

FK Senica: Vorel – Otrísal, Dias, Krč – Klapan, El Moudane, Petshi (61. Totka), Zezinho, Tešija – Deretti (75. Caro), Segbe (87. –

ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Brašeň, Kwin, Asanovič, Chren (78. Tkáč) – Ľupták – Válovčan, Grozdanovski, Ďubek (30. Práznovský), Kelez (40. Švec) – Dočekal

Hlasy trénerov

Ricardo Cheu, tréner FK Senica: „Myslím si, že sme si víťazstvo zaslúžili. Aj pred vylúčením sme kontrolovali zápas. ViOn hrozil iba po štandardkách. Pripravovali sme sa na dlhé nakopávané lopty. Vedeli sme, že keď ubránime ich štandardky zvíťazíme. Presne takto sme prehrali náš prvý zápas v nadstavbovej časti proti ViOn-u. Vyhrali sme 3:1, no mohli sme pridať aj ďalšie góly. Je dôležité poznamenať, že dnes sme dohrali zápas s troma hráčmi z našej akadémie. Neustále s nami trénujú na tréningu a pripravujeme ich na tieto momenty. V našom tíme majú budúcnosť v nasledujúcej sezóne. Na Slovensku sme vytvorili niečo špeciálne, tím ako Senica, ktorý bol posledný a vyhral sedem zápasov za sebou. ViOn-u želám veľa šťastia v poslednom zápase sezóny. Viem, aké to je byť v tejto pozícii.“

Karol Praženica, tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: „Súperovi by som chcel zagratulovať k víťazstvu. Zápas bol ovplyvnený našim vstupom do zápasu, boli sme nekoncentrovaní, výsledkom čoho bol vlastný gól. Následne sme dostali červenú kartu, vstup do zápasu sme si predstavovali inak. Paradoxne, od nášho vylúčenia sme začali hrať aktívnejšie. Hrozili sme z protiútokov a štandardných situácií. Proti rozbehnutému súperovi bolo náročné otočiť zápas.“