Veronika Kalinová Futbal

Prehra ViOn-u: Vyššia kvalita bola na trenčianskej strane

Nedeľňajší zápas skončil prehrou nášho tímu. ViOn Zlaté Moravce prehral na domácom poli s AS Trenčín 1: 2.

Ilustračný obrázok k článku Prehra ViOn-u: Vyššia kvalita bola na trenčianskej strane

Priebeh hry

Stretnutiu predchádzala milá udalosť, keď sa s odchádzajúcim trénerským tandemom Jarábek, Ivanka oficiálne rozlúčili majiteľ ViOn-u Viliam Ondrejka a prezident klubu Karol Škula.

Prvá polhodina priniesla typický medzišestnástkový futbal s množstvom nepresností na oboch stranách. V 18. minúte sa šikovne uvoľnil na hranici 16-tky Frimmel, z uhla namieril iba do bočnej siete. Po polhodine prišla pekná akcia po osi Mészáros – Hodek – Bernáth, ktorej pred Volešákom chýbal povestný krôčik. V 32. minúte Štefánik kolmicou vysunul Kubíka, ktorý povedľa bezmocného Kuciaka skóroval. Skóre sa opäť menilo v 36. minúte, keď Kubíkova strela z 23 metrov nepríjemne zaplávala a skončila v sieti prekvapeného Kuciaka. V závere prvého dejstva mohol vrátiť domácich do hry Hodek, jeho strela pozdĺž celej bránky skončila mimo.

Úvodné minúty druhého polčasu patrili aktívnejším hosťom. V 51. min Štefánik rozohral štandardnú situáciu, ale Holúbek z asi desiatich metrov tesne minul pravú žrď domácej brány. Po hodine hry sa po Štefánikovej prihrávke ocitol v gólovej šanci Kubík, jeho strelu v poslednej chvíli odvrátil na roh Pintér. Kontaktný gól priniesla 66. minúta, keď po zákroku Da Silvu na Bolinha sa kopal pokutový kop, ktorý sám faulovaný hráč bezpečne premenil. Vyrovnanie mal na kopačke v 69. min Hodek, z rohu malého vápna však mieril len do bočnej siete. V 75. min aktívny Bolinha „nabil“ Orávikovi, ktorého strela spoza šestnástky len tesne minula Volešákovu bránu. V 88. min opäť Bolinha ponúkol streleckú príležitosť striedajúcemu Ondrejkovi, ten však v dobrej šanci mieril nad. Futbalovejší Trenčania si napokon zaslúžené víťazstvo ustrážili.

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Gratulujem súperovi k víťazstvu. My sme sa borili s problémami celú jar, hrali sme prakticky s desiatimi-dvanástimi hráčmi. Aj dnes chlapci dreli, chceli vyhrať, ale vyššia kvalita bola na trenčianskej strane.“

Adrián Guľa, tréner Trenčína, povedal o zápase: „Naše víťazstvo je nádherné. Ukončilo jeden skvelý projekt, ktorý priniesol skvelé výsledky. Dnešné víťazstvo nebolo jednoduché, pretože stál proti nám húževnatý súper. Ďakujem chlapcom za skvelú sezónu a prajem im veľa zdaru do novej.“