Kristína Striešková Rôzne

Práca namiesto dávok!

Aj v tejto myšlienke sa nieslo stredajšie poobedné stretnutie poslancov strany SaS s obyvateľmi Zlatých Moraviec. Navštívili nás Ľubomír Galko, Lucia Nicholsonová, Jana Kiššová, Jozef Kollár a samozrejme nechýbal ani okresný predseda SaS v Zlatých Mo

V rámci predvolebného turné sa zástupcovia strany Sloboda a Solidarita stretli aj s občanmi Zlatých Moraviec. Zasnežené námestie tak ovládla zelená farba. V mrazivom počasí sa dalo zohriať pri chutnej kapustnici a o fašiangovú náladu sa postarala živá hudba v podaní skupiny Podhrušovan Topoľčianky.

Občanov najviac zaujala téma nového zákona o pomoci v hmotnej núdzi, ktorého podstatu priblížila štátna tajomníčka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, Lucia Nicholsonová. V programe SaS prezentuje myšlienku vyplácania dávok v hmotnej núdzi podmieneného aktivitou jednotlivca. „Tak by sme ľudí, ktorých dnes berieme ako nezamestnaných, a tých, čo sú na dávkach v hmotnej núdzi, očistili od ľudí, ktorí dnešný systém iba zneužívajú a berú dávky v hmotnej núdzi ako formu vreckového, pričom načierno pracujú v zahraničí, alebo aj na Slovensku," uviedla.

[color=#000066]­Lucia Nicholsonová poskytla pre Moravce24 rozhovor na tému nového systému dávok v hmotnej núdzi, vysvetlila systém e-pay kariet a informovala o prioritných riešeniach rómskej problematiky.[/co­lor] S predstaviteľmi strany SaS ste sa mohli stretnúť aj v obciach Martin nad Žitavou, Nevidzany a v Topoľčiankach.

Viac nájdete v našom videu.

Foto: Sixtína Ferencová Video: Ján Suchodolinský

Práca namiesto dávok!
1
Galéria
SaS_kampan_ZM
29
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie