Správy

Postaví sa nad Skýcovom nová rozhľadňa? Obec sa uchádza o dotáciu na jej výstavbu

Získame opäť krásne výhľady? Obec Skýcov opakovane skúša zohnať peniaze na vybudovanie turistickej rozhľadne na Vápennom vrchu.

Ilustračný obrázok k článku Postaví sa nad Skýcovom nová rozhľadňa? Obec sa uchádza o dotáciu na jej výstavbu
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informoval starosta obce Skýcov, Tomáš Kolembus, obec pripravuje na podanie projekt novej rozhľadne na Vápennom vrchu. „Z Programu rozvoja vidieka sme pred rokom neboli úspešní, ale tento boj v žiadnom prípade nevzdávame. Teraz je znovu šanca získať peniaze na jej výstavbu,“ hovorí starosta.

Na Vápennom vrchu už bola v minulosti rozhľadňa. Pre zlý technický stav ale musela byť odstránená. Ako Kolembus poznamenal, táto stará rozhľadňa bola jeho „srdcovka“, aj to je podľa neho dôvod, pre ktorý chce dosiahnuť vybudovanie novej rozhľadne na mieste tej pôvodnej. „Je to však veľmi zložité, lebo tých výziev na podporu cestovného ruchu je ako šafránu,“ povedal.

„Často sa stavajú rozhľadne na rovine, kde to podľa mňa nemá moc veľký význam, ale toto miesto na Vápennom vrchu je úžasné, lebo má super výhľady. Kto ste tam boli, mi to isto potvrdíte,“ dodal na záver Kolembus.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie