Futbal

Poradie strelcov po jesennej časti? Z Moravčanov sa najviac darí Gešnábelovi

Jesenná časť našej najvyššej futbalovej súťaže je za nami. Zaostrili sme na tabuľku strelcov. Kde sa v nej nachádzajú Zlatomoravčania?

Ilustračný obrázok k článku Poradie strelcov po jesennej časti? Z Moravčanov sa najviac darí Gešnábelovi
Zdroj: TASR

Počas víkendu odohrali hráči zlatomoraveckého ViOnu zápas 19. kola Fortuna ligy, ktorý bol zároveň posledným zápasom jesennej časti súťaže.

Známy je už aj aktuálny rebríček strelcov po jesennej časti celej súťaže. Kraľuje mu Rangelo Janga (Trenčín), ktorý má na konte 14 gólov. Na druhom mieste sa aktuálne nachádza Jakub Mareš (Slovan Bratislava), ktorý strelil o dva góly menej.

Na tretej priečke sa aktuálne nachádzajú až traja hráči. Každý z nich má na konte 9 gólov. Nechýba medzi nimi ani hráč nášho domáceho tímu. Tretia priečka patrí hráčom: Samuel Mráz (Žilina), Erik Pačinda (Dunajská Streda), Róbert Gešnábel (Zlaté Moravce-Vráble).

Následne sa Zlatomoravčania nachádzajú s troma gólmi až na 9. mieste. Ide konkrétne o hráčov – Ľubomír Urgela, Karol Karlík a Ewerton Paixao da Silva. O jeden gól menej strelil Peter Orávik. Za jeseň si jeden gól na konte pripísali vionisti Damián Bariš, Peter Sládek, Timotej Záhumenský, Martin Chren a Cleber Silva Nascimento.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie