Peter Klimant Samospráva

Poničené lavičky i odpadkové koše: Dočká sa pietny park v Moravciach opravy verejného vybavenia?

Poničené lavičky a zdemolované nádoby na odpadky. To je realita pietneho parku v Zlatých Moravciach. Miesto, ktoré má byť pýchou mesta, nie je v tom najlepšom stave. Kedy dôjde k zmene?

Ilustračný obrázok k článku Poničené lavičky i odpadkové koše: Dočká sa pietny park v Moravciach opravy verejného vybavenia?
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Azda v každom meste nájdeme nejaké to špeciálne miesto, kde môžu ľudia zažiť príjemnú prechádzku, načerpať nové sily a trochu si posedieť v prírode. Majú ho aj Zlaté Moravce. Je ním pietny park s mauzóleum rodiny Migazziovcov. Nie všetky z vymenovaných aktivít sa však v tomto parku dajú naplno vychutnať.

Poničené lavičky

Posedieť si na tomto mieste je poriadny problém. Všetky lavičky sú totiž vo veľmi zúboženom stave, dolámané a poničené. Padli za obeť vandalom. Zlý je pohľad i na nádoby na odpadky, ktoré sú taktiež porozbíjané. Ide o stav, ktorý trvá už niekoľko rokov. Mesto však problém do týchto dní neriešilo. Do záveru roka 2015 sa o pietny park starali teraz už neexistujúce Záhradnícke služby mesta. Tie na opravu vyše 20-ročných lavičiek a odpadkových košov nemali počas svojej existencie z mesta vyčlenené peniaze.

Po zániku Záhradníckych služieb prevzali štafetu Technické služby mesta, ktoré sa v súčasnosti o park starajú. Zaujímalo nás, či dôjde k nejakej zmene a verejné vybavenie pietneho parku bude opravené. Z radnice nám prišli dobré správy.

„Podľa vyjadrenia riaditeľky mestského podniku Technické služby mesta Zlaté Moravce k oprave lavičiek a odpadkových košov pristúpia do konca mája 2016,“ uviedla pre náš portál zlatomoravecká radnica. Koľko budú opravy mesto presne stáť nám však na Mestskom úrade povedať nevedeli.

Bezpečnosť parku

Keďže pod zlý stav lavičiek sa podpísali najmä vandali, zisťovali sme, či mesto po opravách zabezpečí zvýšenú bezpečnosť parku, aby nedošlo k ďalšiemu ničeniu verejného majetku. Najideálnejším riešením by pravdepodobne bola inštalácia bezpečnostných kamier. K tomu však vraj nedôjde.

„V súčasnosti mesto neuvažovalo o inštalácii kamier,“ vyjadrila sa radnica. Napriek tomu mesto má v pláne zvýšiť bezpečnosť pietneho parku. Podľa vyjadrenia radnice bude mestská polícia na tomto mieste vykonávať častejšie kontroly.

Môže vás zaujímať:

Cesta pri škole pripomína tankodrom. Poslanec: Môže dôjsť k ohrozeniu našich detí!

Priechod pre chodcov pri železničnej stanici: Dočkajú sa Zlatomoravčania jeho vybudovania?

Žalostný stav lavičiek v pietnom parku v Zlatých Moravciach
5
Galéria
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie