Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  20 °C
Iné športy

Pochod na lyžiach okolo obce Skýcov: Mrazivé počasie prilákalo mnohých ľudí

Aj na začiatku roka 2017 sa na Skýcove konal už tradičný Pochod na lyžiach okolo obce. Táto športová lahôdka prilákala viacerých Skýcovčanov no i športovcov z okolia.

Ilustračný obrázok k článku Pochod na lyžiach okolo obce Skýcov: Mrazivé počasie prilákalo mnohých ľudí
Zdroj: Obec Skýcov

Priaznivci lyžovania sa stretli v dedinke Skýcov 14. januára 2017, kedy sa tu uskutočnil tradičný Pochod okolo obce Skýcov, ktorý pravidelne organizuje miestny biatlonový klub.

O pochod bol záujem

„Krásne mrazivé počasie prilákalo na štart do areálu chaty Breziny spolu 34. účastníkov, nielen z našej obce, ale aj z blízkeho okolia. Po absolvovaní trasy, ktorá trvala približne 3,5 hod. sa všetci vrátili bezpečne do cieľa,“ uviedol organizátor podujatia Marián Miškov.

Ako ďalej uviedol, v hostinci Hrušov bol samotný pochod vyhodnotený. Každý účastník si odniesol diplom, medailu a malú pozornosť. Ocenení boli teda všetci, na tomto športovom podujatí totiž nešlo o čo najlepší výsledok ale o účasť.

„Výbornou atmosférou a zážitkami pri spoločnej opekačke sme sa rozlúčili z pochodom,“ povedal Miškov, ktorý zároveň vyslovil poďakovanie všetkým účastníkom pochodu a obecnému úradu Skýcov za finančnú podporu. „Vážim si ľudí, ktorí nekecajú, nemudrujú, ale prídu za mnou, starosta urobme toto a toto a oni to aj urobia. Takým vždy rád pomôžem,“ vyjadril sa starosta Tomáš Kolembus.

S dlhou tradíciou

Lyžiarsky pochod okolo obce sa tu organizuje pravidelne každý rok, vždy v januári. Skýcovčania majú tento zimný šport doslova v krvi. Tradícia lyžovania začala v Skýcove už v roku 1954 a najväčšiu medzinárodnú slávu areál chaty Breziny zažil v 70. a 80. rokoch minulého storočia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk