Počasie sa u nás opäť vyblázni: Meteorológovia vydali dve výstrahy

V regióne Zlatých Moraviec to bude opäť zaujímavé, čo sa počasia týka. Na webe SHMÚ pribudli pre náš okres hneď dve výstrahy.

Ilustračný obrázok k článku Počasie sa u nás opäť vyblázni: Meteorológovia vydali dve výstrahy
Zdroj: TASR

Prvý výstraha prvého stupňa sa týka sneženia. V platnosti je v utorok od 06:00 do 18:00 hodiny. „V okrese Zlaté Moravce sa očakáva výskyt sneženia, pri ktorom miestami spadne 10 – 12 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb). Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza web SHMÚ.

Pozor si musia dať najmä vodiči. Okrem sneženia bude v platnosti aj výstraha prvého stupňa pred tvorbou snehových jazykov. Tá je v platnosti od utorka 06:00 hodiny do stredy 20:00 hodiny. „V okrese Zlaté Moravce sa miestami očakáva tvorba snehových jazykov. Tvorba snehových jazykov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ informujú odborníci.

Ako ďalej uviedli, výskyt snehových jazykov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk