Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  21 °C
Kultúra Rôzne Iné športy

Po zime vytiahnu bicykle: Športovci z Topoľčianok zahája tohtoročnú cyklosezónu

Športový klub Topoľčianky pripravuje zahájenie tohtoročnej cyklosezóny. Prvé jarné kilometre si môžu prísť užiť všetci.

Ilustračný obrázok k článku Po zime vytiahnu bicykle: Športovci z Topoľčianok zahája tohtoročnú cyklosezónu
Zdroj: Dnes24.sk

Športový klub Topoľčianky sa už pripravuje na jarnú sezónu. Na pláne je veľké zahájenie tohtoročnej cyklosezóny, na ktoré môžu prísť všetci priaznivci cyklistiky.

Akcia sa uskutoční na Veľkonočnú nedeľu 1. apríla 2018. Zraz je o pol jedenástej doobeda pred obecným úradom v Topoľčiankach. Odchod na cyklotúru začína o 11.00 hodine. Ukončenie je na pláne o 15:00 hodine v Pstruhovom raji v Topoľčiankach spojené s občerstvením.

Ako uviedli organizátori, trate budú dve, jedna bude mať 20 km a ďalšia 35 km. „Na trase zodpovedá každý sám za seba, za deti do 15 rokov zodpovedajú rodičia,“ dodáva Športový klub Topoľčianky.

Brigáda

Športový klub Topoľčianky zároveň pozýva svojich členov a priaznivcov cyklistiky na brigádu, ktorá sa bude konať na novej tréningovej trati klubu pri dostihovej dráhe v Topoľčiankach. Brigáda sa uskutoční v piatok 30. marca 2018 v piatok o 9:00 hod.

„Hlavnou náplňou brigády bude presun zeminy, piesku a úprava okolia na novovybudovanej tréningovej trati. Prineste si so sebou pracovné rukavice a náradie (fúrik, lopata, hrable, motyka, čakan a pod.),“ informuje klub. Pokiaľ máte záujem pomôcť, no neviete, kde sa trať nachádza, prístup na ňu je zo Športovej ulice (posledná ulica v Topoľčiankach smer Hostie) cez bránu, ktorá vedie do areálu nefunkčného kúpaliska (modrá plechová brána v čase brigády bude otvorená).

Foto ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk