Marián Strnádek Futbal

Po dvoch rôznych polčasoch remíza so Slovanom

Naši chlapci napokon neudržali prvopolčasové vedenie 1:0 a so Slovanom remizovali 1:1.

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

Góly: 10. Náther – 46. Šebo Žlté karty: 31. Pavlovič, 65. Kuciak, 86. Chren – 84. Dobrotka Diváci: 3218 Rozhodcovia: Samotný – Chládek, Vorel Základná zostava ŠK Slovan Bratislava: Putnocký – Saláta (80. M. Kuzma), Dobrotka, Grendel (75. Guédé), Božič, Ivana, Kiss (46. Halenár), Bagayoko, Jánošík, Dosoudil (K), Šebo

Základná zostava FC ViOn Zlaté Moravce:

• Kuciak –
  • Pavlenda – Majerník – Janečka – Chren –
  • Pavlovič –
  • Kuračka – Babic (90. Ondrejka) – Kuračka – Náther (65. Tomášek) – Candrák (79. Orávik) –
  • Tomko –

Slovan zahrozil už v druhej minúte, Bagayokovu hlavičku vyrazil Kuciak na roh. V 8. minúte si loptu z ľavej strany do stredu hodil Dobrotka, no jeho strela sa medzi tri žrde nevošla. ViOn udrel hneď zo svojej prvej šance. Janečka hádzal svoj typický dlhý out, Tomko mu loptu vrátil a po následnej skrumáži sa lopta dostala až k nikým nekrytému Nátherovi, ktorý strelou k žrdi otvoril skóre, 1:0! Po inkasovanom góle bol Slovan aktívnejším mužstvom, nedostával sa však do šancí. V jednej pološanci bol v 20. minúte Šebo, no pozične dobre zahral Majerník. V 23. minúte hlavy Slovanistov na pravej strane zamotali Kuračka s Pavlendom, druhý menovaný následne potiahol loptu až do šestnástky, no jeho strieľanú prihrávku neusmernil do brány Tomko. V 27. minúte z diaľky zahrozil Pavlovič, Putnocký nemusel zasahovať. V 44. minúte mohol ViOn pridať aj svoj druhý gól, no vo veľkej trme-vrme neskóroval Náther, Kuračka ani Candrák. Zlaté Moravce hrali v prvom polčase s obrovskou chuťou, Slovanu chýbala iskra. Po 45. minútach tak domáci ViOn zaslúžene vyhrával 1:0.

Hostia do druhého polčasu vstúpili najlepšie, ako mohli. Hneď v 46. minúte na 1:1 vyrovnal Šebo. Vzápätí mohli Slovanisti pridať aj druhý presný zásah, Halenár aj za prispenia obrany ViOnu strieľal nad. V 52. minúte mali ViOnisti opäť na mále, najprv v tutovke nedal Saláta, následne z uhla nestrelil gól Halenár. V 64. minúte sa Šebo dostal k odrazenej lopte, rútil sa na Kuciaka, no ten ho bravúrou vychytal. Tesne pred koncom zápasu mohol víťazstvo na stranu hostí strhnúť Guédé, no z bezprostrednej blízkosti nedokázal loptu usmerniť do brány. Slovan sa v druhom polčase nedostal do veľkého tlaku, ViOn sa dobre bránil. Dá sa teda povedať, že remíza bola po dvoch rozdielnych polčasoch zaslúžená.

Vyjadrenia trénerov:

Karel Jarolím, tréner ŠK Slovan Bratislava:

„Do zápasu sme vstúpili slušne, avšak netrvalo to dlho. Pustili sme ViOn do vedenia a do konca polčasu sme nedokázali dopredu nič vytvoriť. Rozhodujúcim momentom bolo, že sa nám hneď po zmene strán podarilo vyrovnať. Myslím si, že za druhý polčas sme boli k víťazstvu bližšie.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce:

„Bol to kvalitný zápas dvoch rozdielnych polčasov. Škoda, že sme nedali druhý gól. Po zmene strán Slovan hneď vyrovnal a mal aj ďalšie šance. Postupne sme hru vyrovnali a nakoniec sme spokojný s bodom. Myslím si, že remíza je spravodlivá.“