Správy

Oslava novorodencov aj stretnutie so seniormi: Radnica ruší viaceré podujatia

Zhoršujúca sa situácia si vyberá svoju daň. Zlaté Moravce sa rozhodli zrušiť viaceré stretnutia s obyvateľmi.

Ilustračný obrázok k článku Oslava novorodencov aj stretnutie so seniormi: Radnica ruší viaceré podujatia
Zdroj: Dnes24.sk

Zlatomoravská radnica ruší pre pandémiu ochorenia COVID-19 viaceré stretnutia s občanmi. Magistrát tak reagoval na opatrenia hygienikov.

Vedenie mesta sa tento rok rozhodlo zrušiť oslavu Mesiaca úcty k starším, konať sa nebude ani stretnutie s novorodencami. „Rok čo rok v Zlatých Moravciach slávime tento mesiac tradičným kultúrnym podujatím plným hudby, spevu a zábavy. Tento október sa však slávnosť konať nebude. Zažívame druhú vlnu pandémie, opatrenia sa sprísnili a pre ne, a hlavne z dôvodu bezpečia a zdravia našich seniorov sme sa rozhodli toto podujatie zrušiť,“ informoval o tom primátor Zlatých Moraviec Dušan Husár.

Ako však doplnil, mesto na svojich starších obyvateľov napriek tomu nezabúda.

„Spoločne sa stretnúť nemôžeme, no každému samostatne bude v najbližších dňoch doručená malá pozornosť,“ prisľúbil Husár dôchodcom.

Rovnaká situácia je aj v prípade pravidelného stretnutia s novonarodenými obyvateľmi Zlatých Moraviec. Ani to sa pre pandémiu konať nebude. „Vedenie mesta má však v pláne, podobne ako pri jubilantoch, odovzdať samostatne každej rodine s novonarodeným dieťatkom malú pozornosť. Nechceme, aby sa pre koronavírus úplne zastavili naše dobré zvyky,“ zdôraznil Husár.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie