Samospráva

Opravená strecha a nové okná: Centrum volného času má za sebou rekonštrukciu

Budova zlatomoraveckého Centra volného času mala problém s deravou strechou najmä počas silných dažďov. Problém je v súčasnosti odstránený.

Ilustračný obrázok k článku Opravená strecha a nové okná: Centrum volného času má za sebou rekonštrukciu
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce

Situácia na budove Centra volného času bola vďaka deravej streche veľmi zlá. Podľa riaditeľa CVČ Jozefa Zlatňanského počas silných dažďov do niektorých miestností budovy voda nezatekala, ale vyslovene tiekla prúdom. Rekonštrukcia bola preto potrebná.

Uskutočnila sa počas letných mesiacov. „Šlo o prvú celoplošnú rekonštrukciu strechy, ktorá sa na budove CVČ uskutočnila od jej postavenia. Mesto na ňu dalo 17-tisíc eur.“ povedal Zlatňanský.

Na budove došlo aj k výmene niektorých starých okien, ktoré už boli rovnako v zlom stave. "Menili sa v kanceláriách, v prednej časti budovy, menili sme v počítačovej miestnosti a hlavne bolo treba vymeniť okná na tanečnej miestnosti. Dohromady to bolo približne 17 okien,“ uviedol riaditeľ.

Mesto dalo na výmenu týchto okien zo svojho rozpočtu 12 500 eur. "V budúcnosti sa budeme snažiť získať peniaze aj na výmenu ďalších okien i starých dverí. To čo sa teraz vymenilo, bolo ale najakútnejšie,“ do­dal.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie