Futbal

Opäť bez bodového zisku: Zlaté Moravce prehrali na trávniku Myjavy

Naša najvyššia futbalová súťaž pokračovala ďalším kolom. Futbalisti Zlatých Moraviec si tentokrát zmerali sily s klubom Spartak Myjava. ViOn však z duelu vyšiel bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Opäť bez bodového zisku: Zlaté Moravce prehrali na trávniku Myjavy

V zápase ako prví pohrozili hostia, keď po rohovom kope hlavičkoval v 5. minúte do priestoru brány Kapor. V 14. minúte odpovedali „kopaničiari“ strelou Briganta, ktorú Kováč chytil. O dve minúty vystihol ‚malú domov‘ hosťujúceho tímu Kolár, prihral Kukoľovi, pre ktorého už nebol problém trafiť odkrytý priestor brány – 1:0. Blízko ku gólu boli Myjavčania aj v 20. minúte, keď Kóňa zahral z ľavej strany prudko priamy kop a Kolárova hlavička prešla tesne ponad bránu.

V nasledujúcich desiatich minútach boli hráči Zlatých Moraviec aktívnejší, ale do šance sa nedostali. V 37. minúte vystrelil z pravej strany Brigant, ale poslal loptu nad bránu. Veľká príležitosť Myjavčanov sa zrodila o minútu, Bílovský vysunul Kukoľa, ten ešte prihral Brigantovi, pred ktorým bol iba Kováč, ale jeden z brániacich hráčov sklzom strelu zablokoval. Bodku za prvým polčasom dala Obročníkova strela v 43. minúte, ktorá mierila vysoko nad bránu.

Po zmene strán zvýšili Myjavčania aktivitu. V 55. minúte atak Boszoráda na Kukoľa v pokutovom území vyhodnotil rozhodca ako nedovolený a nariadil jedenástku. Tú bezpečne premenil Machovec – 2:0. Ten istý hráč preveril Kováča v 61. minúte prudkou strelou zo strednej vzdialenosti. Hráči ViOnu mohli znížiť v 66. minúte, keď po rohovom kope hlavičkoval Kapor, ale lopta cez obranný val do siete neprekĺzla. Potom sa dlhé minúty duel odohrával prevažne v strede poľa, až v 84. minúte zakončil z otočky Konnsimbal, ale Hruška bol pozorný. V závere zápasu ešte pohrozil Ranko ďalekonosným pokusom a na opačnej strane prešla Holišova hlavička popred bránu. Myjava potvrdila rolu favorita a zdolala Zlaté Moravce 2:0.

Hlasy trénerov

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: „Začali sme nervózne. Úvodných dvadsať minút sme sa poriadne do hry nedostali. Potom sme dali gól, keď nám súper, ako kolega povedal, prihral. Od tej doby sme začali hrať, boli sme pokojnejší a už to vyzeralo dobre. Podľa mňa mal rozhodca odpískať jedenástku, keď súperov hráč v gólovej šanci fauloval Briganta. Do konca prvého polčasu sme už hru kontrolovali. Mali sme dobré brejkové situácie, ktoré sme nedotiahli do konca. Druhý polčas po druhom góle už bol o tom, aby sme zápas dohrali do konca. Myslím si, že súpera sme okrem jednej šance, ktorú mal po rohu, do ničoho nepustili. Naopak, keby sme mali lepšiu finálnu fázu, tak sme mohli dať ďalšie góly. Vyhrali sme 2:0, máme ďalšie tri body a hráči išli na doraz. Musím ich pochváliť, videl som u nich túžbu po víťazstve a to je dôležité.“

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: „Podľa môjho názoru sme v dnešnom zápase neboli horším mužstvom. Snažili sme sa hrať, zápas sme dobre začali. Bohužiaľ sme súperovi prihrali na gól, čo využil a má takú kvalitu, že si dokáže takýto zápas postrážiť. Pokiaľ vonku nedáme gól, ťažko môžeme pomýšľať na bodový zisk. Hráčom môžem ťažko niečo vyčítať, lebo išli v zápase na doraz. Šance, ktoré sme mali, sme nevyužili, preto sme prehrali.“

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 (1:0)

Góly: 16. Kukoľ, 56. Machovec (z 11 m). Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Boszorád (Zlaté Moravce), 945 divákov.

Zostavy a striedania:

• Myjava: Hruška – Machovec, Ostojič, Pavlík, Beňo – Marček, Bílovský (84. Duga), Kóňa – Brigant (64. Sládek), Kolár (47. Holiš), Kukoľ
  • Zlaté Moravce: Kováč – Pintér, Kapor, Ranko, Boszorád – Orávik, Pastva (75. Bariš), Sedlák, Obročník, Válovčan (60. Konnsimbal) – Rejdovian (60. Guilavogui)