Peter Klimant Futbal

Odštartovala nová sezóna Fortuna Ligy: V úvodnom zápase sa ViOn-u nedarilo

Začala nová sezóna najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – Fortuna ligy. Futbalisti od rieky Žitavy do nej nevstúpili najšťastnejšie. Ich prvým súperom sa stala Trnava, ktorá ich poriadne potrápila.

Ilustračný obrázok k článku Odštartovala nová sezóna Fortuna Ligy: V úvodnom zápase sa ViOn-u nedarilo

Trnava sa už v piatej minúte dostala do vedenia, keď sa po akcii pred šestnástkou hostí presadil po prihrávke z krídla presne mierenou strelou Mikovič. Gól nakopol domácich a v nasledujúcich minútach hrali s loptou na útočnej polovici. O obrat sa pokúsil v 18. minúte Orávik, po jeho práci si však s následným rohom obrana „bílích andelov“ poradila.

Aktívny Vlasko ťahal hru smerom dopredu. V 22. minúte sa prezentoval aj streleckým pokusom, Kováč však s námahou vyrazil. O jedenásť minút neskôr nariadil po kontakte Kováča s Mikovičom v šestnástke hlavný rozhodcu pokutový kop pre domácich a brankára ViOn-u poslal predčasne pod sprchy. Pred koncom prvého polčasu sa Trnave podarilo opäť skórovať. O gól z penalty sa postaral Vlasko.

Ani v druhej polovici hry sa Zlatým Moravciam nepodarilo zlepšiť svoju hru. V 58. minúte inkasovali už tretí krát. O presnú strelu sa postaral opäť Vlasko, ktorý parádnymi „nožničkami“ prekonal gólmana ViOn-u. Spartak Trnava kontrolova hru aj v ďalších minutách stretnutia. Ďalší gól však už nepadol. Trnava vyhrala zaslúžene 3:0.

Hlasy trénerov

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Trnava vyhrala zaslúžene. Červená karta ovplyvnila zápas, predvádzaný futbal sa však musel páčiť divákom na tribúnach.“

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: „Odohrali sme slušný zápas pre divákov. Duel sa definitívne zlomil po vylúčení Kováča, ovládli sme hru a zaslúžene vyhrali. Myslím si, že s výsledkom môžu byť spokojné aj Zlaté Moravce, pretože mali sme ešte niekoľko ďalších gólových šancí.“

Spartak Trnava – ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Góly: 5. Mikovič, 40. a 58. Vlasko (prvý z 11 m). Rozhodoval: Valášek, ŽK: Nikolič (Z. Moravce), ČK: 33. P. Kováč (Z. Moravce)

Zostavy a striedania:

Spartak Trnava: Rusov – Čonka, Janečka, Tóth, Bortel – Chovanec (57. Mikinič), Casado (63. Richnák), Vlasko – Špalek, Kuzma – Mikovič (68. Kasaj)

ViOn Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Nikolič, Mujkoš, Chren – Pilát, L. Kováč (38. Novota), Orávik, Charizopulos (53. Sabo) – Djuričič, Ďurica (77. Valenta)