Samospráva

Obojstrannú premávku zmenili na jednosmernú: V meste pribudli parkovacie miesta

Samospráve sa podarilo vytvoriť takmer 70 nových parkovacích miest. Stano sa tak na Hviezdoslavovej ulici vďaka pretvoreniu obojsmernej miestnej komunikácie na jednosmerku.

Ilustračný obrázok k článku Obojstrannú premávku zmenili na jednosmernú: V meste pribudli parkovacie miesta
Foto: Ľubomír Hudačko

Ako uviedol mestský úrad, k zmene došlo po požiadavke zo strany obyvateľov danej lokality i zo strany mužov zákona. Mesto malo evidovať hneď niekoľko upozornení od záchranných zložiek, štátnej a mestskej polície, ktoré sa sťažovali na zhoršenú prejazdnosť vozidiel na úseku pri obytných domoch na Hviezdoslavovej 2,4,8,10,12,1­4,16,18,20 a 22 z dôvodu nesprávneho parkovania áut.

V polovici mesiaca november preto došlo v tomto úseku k zmene organizácie cestnej premávky – cesta tu bola zjednosmernená. Vodiči sú na novinku riadne informovaní trvalým dopravným značením v zmysle zákona.

„Úpravou organizácie dopravy sa zvýšila najmä bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky v danej lokalite, pribudlo 68 nových parkovacích miest, z toho kolmé státie má 40 parkovacích miest a pozdĺžne státie má 28 parkovacích miest. Vytvorené sú v zmysle platných zákonov a príslušných technických noriem,“ uviedol Emil Hudák, referent dopravy a technickej infraštruktúry na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie